Коментар до Постанови ВП ВС від 06.09.2023 у справі № 127/27466/20

Чи стикалися ви з ситуацією, коли працівник хоче звільнитися, а роботодавець його не відпускає? Проте у такій ситуації може опинитися хто завгодно, навіть директор компанії! Що і демонструє коментована судова справа. А рішення ВС підказує директору, як все ж таки звільнитися, якщо засновники проти.

Зміст справи

З 12 вересня 2005 року особу було призначено на посаду директора ТОВ. У жовтні 2019 року цей директор звернувся до учасників ТОВ із заявою про звільнення за власним бажанням (ст. 38 КЗпП) і з проханням сплатити належні йому при звільненні кошти та надіслати трудову книжку.

Оскільки його так і не було звільнено та відомості не було внесено до ЄДР, він звернувся до суду із позовом про визнання його звільненим з посади керівника ТОВ за власним бажанням, а також про зобов’язання провести зміну керівника та подати заяву про заміну керівника на нового до ЄДР.

Пользуйтесь консультацией: Что мне грозит, если не хочу отрабатывать 14 дней перед увольнением?

Як прописано процедуру звільнення у Статуті згаданого ТОВ?

На той момент ТОВ привело свій Статут у відповідність до вимог нового Закону про ТОВ/ТДВ.

Пунктом 8.5 Статуту були визначені питання, віднесені до виключної компетенції загальних зборів учасників, зокрема призначення та звільнення директора (пп. "є" п. 8.5 Статуту).

Засідання загальних зборів учасників може бути скликано за вимогою директора та ревізійної комісії (п. 8.7 Статуту).

Для забезпечення оперативності управління господарською діяльністю загальні збори учасників можуть делегувати частину своїх повноважень директора товариства (п. 8.8 Статуту). Директор вирішує всі питання діяльності товариства, за винятком тих, що входять до виключної компетенції загальних зборів учасників.