З необхідністю періодичної повірки лічильника на воду стикаються всі власники квартир і будинків, які користуються централізованим водопостачанням та водовідведенням. Й інколи виникають ситуації, коли РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» намагається зробити винним у невчасній повірці споживача послуг. При цьому, виходить, що, якщо споживачу невчасно провели повірку, то йому доведеться заплатити за водопостачання і водовідведення не по лічильнику, а по встановленим державою нормам споживання води.
І, на практиці, може так статися, що по встановленим державою нормам споживання ви маєте заплатити всі 200 грн., а коли б платили за фактично використану воду, то ця сума виявилася б в три, а то і чотири рази меншою.
Мені, мешканцю смт. Квасилів, підприємство «Рівнеоблводоканал» через невчасне проведення повірки лічильника (мало бути 1 березня 2015 року, а було проведене лише 24 червня 2015 року) виставило рахунки, за якими я мав би за період з 1 квітня по 23 червня включно заплатити по нормам споживання та прогнозованим монополістом показам лічильника. Не погодившись з такими діями нашого комунального монополіста, я вирішив звернутися до суду.
Вспомните новость: Налог на роскошь: Сколько стоит принятие душа по новым тарифам
11 квітня 2016 року Рівненський міський суд своїм рішенням у справі №569/13182/15-ц задовольнив мій позов до РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал». Серед іншого, суд зобов’язав комунальне підприємство здійснити мені перерахунок оплати за послуги з водопостачання та водовідведення по особовому рахунку з нарахування по нормам на нарахування за показниками лічильника, виходячи із об’ємів фактично використаної води.
У цьому своєму рішенні міський суд чітко вказав, що «…законодавство у сфері житлово-комунальних послуг не передбачає відповідальності споживача за прострочення проведення повірки засобів вимірювальної техніки. Обов’язок контролювати міжповіркові інтервали, проводити періодичну повірку квартирних засобів обліку, їх обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж, покладається на виконавця послуг…».
Тому, якщо ви опинилися в подібній ситуації, то можете цілком справедливо звернутися до комунального підприємства з вимогою добровільно провести перерахунок. Якщо РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» відмовиться це зробити, то варто звертатися до суду за захистом своїх прав.
У таких випадках раджу звертати увагу, зокрема, на такі норми чинного законодавства:
Відповідно до абзацу 2 частини 4 статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, покладається на суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання. А згідно з підпунктом 4 пункту 32 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення виконавець зобов’язаний контролювати установлені міжповіркові інтервали, проводити періодичну повірку квартирних засобів обліку, їх обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.