Главная Блог Консультации от юристов Дозвіл на зйомку в суді залежить від виду судового процесу

Дозвіл на зйомку в суді залежить від виду судового процесу

17.04.2016
Просмотров : 7369

Дозвіл на фото- та відеозйомку у суді пов'язаний з видом судового процесу та відповідними вимогами процесуального законодавства, а також з видом техніки, за допомогою якої фіксується судовий процес. У всіх видах судових процесів є можливою фіксація без дозволу суду на портативні аудіотехнічні засоби.

Про це зазначили медіа-юристи ІМІ, відповідаючи на численні звернення журналістів, які зіткнулися з проблемою фіксації судового процесу.

Питання фіксації судового процесу в Україні регулюється відповідними нормами Закону України “Про судоустрій і статус суддів”, а також відповідними процесуальними кодексами, на які опираються судді під час судового провадження для визначення прав учасників процесу, інших осіб, що присутні у залі судового засідання та представників засобів масової інформації.

“Треба мати на увазі, що процесуальні норми можуть дещо звужувати можливості, що передбачені у спеціальному законодавстві, що регулює судоустрій, і саме процесуальні норми будуть застосовуватися судами в окремих видах судових процесів”, - зазначає юрист ІМІ Максим Ратушний.

Щодо інших видів портативної чи стаціонарної фіксації судового процесу є свої правила та процесуальні вимоги у кожному з видів провадження - про особливості фіксації судових засідань у кожному з видів судових процесів описано детально далі по кожному з них окремо.

Відповідно до положень ч. 3 ст. 11 Закону України “Про судоустрій і статус суддів”:

Учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання та здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав - дана норма закріплює за усіма учасниками судового процесу, особами, що присутні у залі судового засідання та представниками засобів масової інформації право проводити фіксацію судового процесу (крім його трансляції) за допомогою портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, тобто без клопотання на ухвалення судом такої можливості. Але такі можливості повинні здійснюватися з урахуванням обмежень, установлених законом, у тому числі і спеціальними процесуальними кодексами, де описані свої особливості гласності та відкритості судового процесу у частині можливості його вільного фіксування на портативні чи стаціонарні технічні засоби.

Користуйтесь консультацією: Можно ли привлечь к ответственности используя как доказательство видеосъёмку с камер наблюдения?

Адміністративний процес

У ч. 8 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що:

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст