Зміни до Конституції в частині правосуддя вступили в силу. Відповідний закон, проголосований Верховною Радою 2 червня і підписаний Президентом 28 червня, набув чинності через 3 місяці з наступного дня після його опублікування, тобто з 30 вересня.
Відповідно до нього, скасовується 5-річний термін призначення суддів, і вони призначаються виключно на безстроковий.
При цьому вони фактично позбавляються недоторканності, можуть бути затримані правоохоронцями за підозрою в скоєнні тяжких або особливо тяжких злочинів.
Водночас скасовується можливість притягнення судді до відповідальності за винесення завідомо неправосудного рішення або за порушення присяги.
Згадайте новину: Про розумні строки розгляду адмінсправ можна забути через рішення ВРУ щодо звільнення суддів ВАСУ
Також конституційні зміни передбачають реорганізацію Вищої ради юстиції в Вищу раду правосуддя (ВСП), кінцевим терміном для обрання її членів встановлено 30 квітня 2019 року.
Кількість членів ради збільшується на одного - до 21, але при цьому з його складу виключаються міністр юстиції і генеральний прокурор.
Вища рада правосуддя буде мати право відстороняти, переводити, звільняти суддів і подавати Президенту подання на їх призначення.
Також рада матиме право давати згоду на затримання і арешт суддів.
Від Вищої кваліфікаційної комісії суддів до ВСП переходить право притягувати суддів і прокурорів до дисциплінарної відповідальності.
Крім того, ВСП отримує право призначати керівництво судової Служби охорони і Державної судової адміністрації - органу, відповідального за матеріально-технічне забезпечення судів.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.