Головна Блог Аналітична стаття Інтерв'ю Заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій: «Ми очікуємо, що нові правила змінять якість пропозиції на ринку, де часто зміст і назви заходів не збігаються»

Заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій: «Ми очікуємо, що нові правила змінять якість пропозиції на ринку, де часто зміст і назви заходів не збігаються»

23.04.2019
Автор:
Переглядів : 4840

Рада адвокатів України переглянула правила підвищення кваліфікації правників. Підставою стали освітні заходи, якість яких не відповідала очікуванням учасників. З метою забезпечення для адвокатів можливості підвищувати кваліфікацію належним чином, а також прагнучи спростити проце-дуру нарахування балів та звітування перед самоврядними органами, РАУ затвердила нову редакцію Порядку підвищення кваліфікації адвокатів України. Про перспективи, очікувати яких фахівці мають підстави у зв’язку з новими правилами, розповів заступник головиНаціональної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України, керуючий партнер юридичної фірми GOLAW Валентин ГВОЗДІЙ.

ДЖЕРЕЛО: Закон і Бізнес

Читайте статтю: Новели Правил адвокатської етики: зміст, значення та тлумачення

«Адвокатів звільнено від обов’язку щорічного звітування перед органами самоврядування про підвищення кваліфікації»

— Рішенням РАУ №20 затверджено нову редакцію Порядку підвищення кваліфікації адвокатів України. Які принципові відмінності цієї редакції від попередньої?

— Новий порядок підвищення кваліфікації адвокатів, який був прийнятий у лютому 2019 р., а вступив у дію з 1.04.2019, запроваджує принципово нову систему як для адвокатів, так і для органів адвокатського самоврядування та організацій, які мають право й можливості організовувати навчальні заходи. Можу без перебільшення назвати цей документ однією із системних реформ інституту адвокатури, яка відбулася з моменту прийняття профільного закону 2012 р. та повністю відповідає його положенням і професійним викликам, які ставить виключне право адвокатів на представництво в суді. Стратегічно цей крок демонструє, що адвокатура спроможна самостійно здійснювати реформування й адаптуватися до нових умов, не потребуючи для цього жодних законодавчих змін.

Найбільшою новелою порядку став принцип побудови системи підвищення кваліфікації. Запроваджуються нові ролі — адміністратора процесу підвищення кваліфікації, яким є Вища школа адвокатури, та оператора, яким є всі органи адвокатського самоврядування та будь-які сторонні структури, акредитовані адміністратором. Аби набути статусу стороннього оператора, заявники повинні пройти процедуру акредитації у ВША. Координаційний центр з надання правової допомоги, зважаючи на його соціальне призначення, акредитується без сплати організаційно-адміністративного внеску. Комерційні учасники ринку, які виявляють бажання підвищувати кваліфікацію адвокатів, такий внесок сплачують.

— А є принципові зміни, на які варто звернути увагу адвокатам?

Адвокатів звільнено від обов’язку щорічного звітування перед органами адвокатського самоврядування про підвищення кваліфікації. Так, бали, нараховані за участь у навчальних заходах, генеруватимуться в електронному вигляді та вноситимуться до ЄРАУ на підставі узагальненої інформації за звітний рік.

Зважаючи на величезну кількість новацій, які містяться в цьому документі, поточний рік є перехідним. Сам порядок починає діяти з 1.04.2019. У рішенні РАУ №20 передбачено, що всі заходи, акредитовані Експертною радою з питань акредитації та сертифікації, щодо підвищення кваліфікації адвокатів при НААУ за чинним раніше порядком, проведення яких заплановано органами адвокатського самоврядування до 1.07.2019, можуть бути проведені, а отримані адвокатами залікові бали, сертифікати та інші документи, що підтверджують підвищення їх кваліфікації, здобуті до 1.07.2019, зараховуються як підвищення кваліфікації за відповідний період.

«Молоді адвокати значно більше часу присвячують відвідуванню заходів, форумів, конференцій»

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст