Головна Блог Новини Закон України "Про Вищий антикорупційний суд": коротка аналітика

Закон України "Про Вищий антикорупційний суд": коротка аналітика

15.06.2018
Переглядів : 2914

11.06.2018 президентом України Порошенком П.О. було підписано Закон України "Про Вищий антикорупційний суд". І вже 13 червня закон №7440 був опублікований у газеті "Голос України", згодом його положення набули чинності, окрім пп. 2 п. 2 Прикінцевих та перехідних положень, який набирає чинності з дня початку роботи Вищого антикорупційного суду.

Відповідно до закону Вищий антикорупційний суд має бути сформований протягом дванадцяти місяців з дня набрання чинності цим Законом і розпочати роботу за рішенням зборів цього суду, що буде опублікуковано на веб-порталі судової влади та в газеті "Голос України".

Юрист Адвокатського бюро "Штокалов та Партнери" Коломійчук В'ячеслав виділив основні положення довгоочікуваного закону.

1. Вищому антикорупційному суду будуть підсудні кримінальні провадження стосовно корупційних злочинів та злочинів вчинених із зловживанням службовим становищем, зокрема нецільове використання бюджетних коштів, підкуп, зловживання повноваженнями та хабарництво.

Таким чином значна частина кримінальних проваджень за "економічними" статтями перейде до підсудності саме Вищого антикорупційного суду.

2. Вищий антикорупційний суд здійснює правосуддя як інститут слідчого судді, суд першої та апеляційної інстанцій.

Слід зазначити, що це вперше в практиці кримінального процесу об'єднання в одному суді всіх трьох інститутів судочинства. Дана новела містить в собі позитивні сторони, такі як уніфікація юрисдикції, та одночасно несе в собі ризики політичного впливу.

3. Територіальна юрисдикція (підсудність) Вищого антикорупційного суду поширюється на всю територію України.

Для сторін кримінального провадження такий підхід може мати негативні наслідки у вигляді незручності роботи із судом, мова йде про фізичний доступ до суду. У зв'язку із чим доцільно було б створити належний електронний процесуальний документообіг між судом та учасниками процесу.

З дня початку роботи Вищого антикорупційного суду:

1) слідчі судді та суди припиняють приймати до розгляду клопотання та обвинувальні акти відповідно у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду;

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст