Головна Блог Новини Забудовники теж плачуть. Літо-2017 увійде в історію столичного ринку нерухомості?

Забудовники теж плачуть. Літо-2017 увійде в історію столичного ринку нерухомості?

22.08.2017
Переглядів : 1764

Десятки тисяч непроданих нових квартир зависли у столиці. Коли з’являється покупець, він обирає з 20 варіантів

Традиційно вважається, що літом, коли ділова активність суттєво знижується, а люди насолоджуються відпустками, ціна на нерухомість просідає. Саме так продавці мали би приваблювати потенційних покупців. Президент Спілки фахівців з нерухомого майна України Віктор Несін та глава правління Асоціації консультантів з нерухомості Іван Кудояр переконують, що ці уявлення хибні: влітку суттєво зменшуються не ціни, а лише кількість укладених угод з купівлі-продажу нерухомості. І літо-2017, за їхніми даними, не стало винятком - повідомляє Главком

«У липні кількість угод була значно меншою, ніж у червні», - коментує тенденції Кудояр. За його спостереженнями, ринок нерухомості є досить інертним. «Він реагує на якісь зовнішні подразники не одразу: навіть на війну, дефолт, підвищення курсу долара та інші кризові явища», - додає експерт.

Саме тому аналітики не радять очікувати різких змін і восени. За словами експертів, щорічний наплив студентів у столицю обумовлює лише зростання цін на оренду житла. «Якщо ж батьки і купують квартири студентам, то це, як правило, однокімнатні чи смарт-квартири (площею 20-25 кв. м)», - пояснює Віктор Несін.

Вспомните новость: Падение цен и Майдан обманутых жильцов. Что будет с украинским рынком недвижимости

Полювання на покупця

Ріелтери стверджують, що з початку 2011 року на ринку первинної нерухомості Києва понад 76,5 тис. квартир досі не знайшли свого покупця. За перші ж шість місяців поточного року з виставлених на продаж нових квартир виявились незатребуваними 19,6 тис. Темпи продажів з квітня демонструють падіння.

За даними фахівців, звична справа, коли забудовники не встигають продавати раніше, ніж будинок вводиться в експлуатацію. У Києві традиційно непроданими на цій стадії залишались десь 5% квартир. У Київській області показник дещо вищий – до 15%. Але цьогоріч столичні забудовники очікують, що вже десь 12% усіх нових квартир не будуть реалізовані до закінчення будівництва.

Нині три чверті угод купівлі-продажу квартир припадають саме на первинний ринок. Сьогодні у столиці можна знайти квартири з вартістю квадратного метра у $500-600 і навіть дешевше. «Забудовник – молодець: намагається підлаштовуватись під потреби покупця. Почали давати розстрочку на рік, три, я навіть чув, що і на сім років трапляється. Якщо вони даватимуть такі умови, кількість інвесторів подвоїться, я впевнений», - говорить Несін.

Забудовники не обмежуються лише знижками та вигідними умовами оплати. Для приваблення покупця, особливо якщо йдеться про житлові комплекси у передмісті, забудовники інвестують у інфраструктурні блага. Охочим, окрім житла в містах-супутниках столиці, тепер часто обіцяють дитячі садочки та школи, спортивні зали, магазини.

Пользуйтесь консультацией: Как продать свою квартиру самостоятельно, без контактов и расходов с ненужными посредниками

Чим менше, тим швидше

Експерти визнають, що у докризовий період рентабельність забудовників доходила до 80-100%. У світі про такі показники і не мріяли. Із початком війни, падінням гривні та економічною кризою забудовникам довелося вгамувати апетити. Скромнішими у своїх запитах стали і покупці. Інвестори тепер віддають перевагу однокімнатним квартирам.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст