Головна Блог Аналітична стаття Статті Является ли нарушением права на защиту неознакомление подозреваемого с копией устного ходатайства прокурора?

Является ли нарушением права на защиту неознакомление подозреваемого с копией устного ходатайства прокурора?

05.10.2018
Автор:
Переглядів : 2955

Ходатайство о замене меры пресечения должно быть письменным или устным? Специалисты дважды рассматривали дело, однако к единодушному выводу так и не пришли, сообщает zib.com.ua

Ув’язнення непокірного

Суддя Обухівського районного суду Київської області Тетяна Проць улітку 2016 року розглядала провадження стосовно дорожньо-транспортної пригоди з тяжкими наслідками. На підготовчому засіданні прокурор заявив усне клопотання про зміну запобіжного заходу щодо підозрюваного, який на цей час перебував під домашнім арештом. Причиною стала нахабна поведінка чоловіка, який залякував потерпілих і тиснув на свідків.

Більше того, порушник Правил дорожнього руху продовжував їздити на своїй машині, наче й не було нічого, хоча її визнали речовим доказом і суд заборонив користуватися цим транспортним засобом. Нехтування забороною свідчило про невиконання судового рішення, а отже, був ризик пошкодження речового доказу або впливу в інший спосіб на розслідування.

Т.Проць під час засідання поставила прокурору уточнювальне запитання: заявлене клопотання про зміну запобіжного заходу є усним чи письмовим? Прокурор відповів, що усним. Суддю це не збентежило, і вона дозволила відправити чоловіка за ґрати на найближчі 60 днів.

Підозрюваний оскаржив ухвалу в Апеляційному суді Київської області, але там відмовили у відкритті провадження. Бо згідно з чинним кримінальним процесуальним законодавством ухвала про зміну запобіжного заходу окремому перегляду не підлягає.

У подальшому строк тримання під вартою було подовжено аж до травня 2017 року. Тобто майже рік чоловік перебував у неволі. Аж доки через тривалу відпустку Т.Проць не було визначено іншого суддю для розгляду справи. Він і оголосив обвинувальний вирок за ч.2 ст.286 Кримінального кодексу — 7 років позбавлення волі.

Обвинувачений продовжував перебувати за ґратами, хоча апеляційний суд частково задовольнив його скаргу й повернув справу до першої інстанції. Проте підсудний і далі залишався під арештом, бо інший суддя також вирішив, що наявні ризики виправдовують його тримання під вартою. Розгляд кримінальної справи досі не закінчено.

Читайте статью: Что делать, если близкий человек задержан, в рамках уголовного процесса? Мнение адвоката Каникаева Ю.О.

За формальними ознаками

Тим часом адвокат водія поскаржився на Т.Проць через те, що клопотання прокурора про зміну запобіжного заходу було усним. Проти жінки відкрили дисциплінарне провадження.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст