Головна Блог Новини Яким буде судовий збір у разі подання позову через «Електронний суд» — ВП ВС у справі № 916/228/22

Яким буде судовий збір у разі подання позову через «Електронний суд» — ВП ВС у справі № 916/228/22

24.02.2023
Переглядів : 3301

Особи, які після 4.10.2021 подають до суду документи через підсистему «Електронний суд», мають правомірні очікування, що розмір судового збору буде розрахований із застосуванням понижуючого коефіцієнта 0,8.

ДОВІДНИК: Судовий збір – всі ставки: рахувати не потрібно – розраховано за Вас!

На це звернула увагу Велика палата ВС, переглядаючи попередні рішення у справі № 916/228/22, інформує «Закон і Бізнес».

У цій справі суд першої інстанції, з яким погодився суд апеляційної інстанції, повернув позовну заяву, оскільки норма ч.3 ст.4 закону «Про судовий збір», яка передбачає застосування коефіцієнту 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору у випадку подання позову в електронній формі, не набрала чинності у порядку, встановленому законом.

Утім, ВП ВС констатувала, що на офіційному сайті Верховної Ради опублікована редакція закону «Про судовий збір» з урахуванням змін, внесених законом №2147, у тому числі в частині доповнення ч.3 ст.4, яка має статус чинної з 4.10.2021 року.

Отже, у компанії, яка подала позовну заяву в електронному вигляді з використанням підсистеми ЄСІТС «Електронний суд», не було підстав вважати, що це положення не набрало законної сили та не може бути застосовано станом на час подання нею позовної заяви.

Також до дайджесту правових позицій ВП ВС (рішення, внесені до ЄДРСР за грудень 2022 року) включені й інші справи.

Серед них позиції щодо: порядку призначення ліквідаційної комісії, якщо із заявою про ліквідацію юридичної особи звернувся орган державної влади, та строку заявлення кредиторських вимог до юридичної особи, що припиняється;

ефективного способу захисту прав стягувача в разі ухвалення виконавцем постанови про закінчення виконавчого провадження;

змісту детального опису робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, необхідного для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу;

порядку відшкодування шкоди, завданої державним/ приватним виконавцем боржнику, який перебуває у процедурі банкрутства.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст