Доктрина помножена на дійсність народжується для того, аби стати універсальною практикою у правовому вимірі. Тож, які практики доказування сьогодні можна застосовувати у господарському судочинстві? І як вони співвідносяться із початковою доктринальною логікою? (Джерело: ЗіБ)
Читайте статтю: Суддя КГС ВС Віталій Уркевич висвітлив судову практику щодо доказування в господарському процесі в умовах воєнного стану
Все або нічого
Якими доказами та практичними аспектами доказування слід керуватись в господарському процесі? Про це, звертаючись до теорії та правових висновків Верховного Суду, розповіли у межах вебінару Вищої школи адвокатури.
Лектор заходу — адвокат Дмитро Величко закцентував увагу на тому, що в суді встановлюється не істина, а вірогідність тієї чи іншої події. Також у сучасному змагальному доказовому процесі застосовується підхід «Все або нічого».
Спікер відзначив і кілька суперечностей, які виявляються у співвідношенні сучасного підходу у доказуванні із правилами буття та формальної логіки. Наприклад, суперечність сучасної моделі доказування постулату, що вірогідність не дорівнює невідворотності. Або що відсутність доказів не є доказом відсутності як відповідь на argumentum ad ignorantiam.
Д.Величко зазначив, що слід розмежовувати питання права та факту. Тут слід звернути увагу на стадійність доказового процесу в класичному розумінні «факт-право-юридичні наслідки». Спираючись на концепцію судді ВС Костянтина Пількова, спікер вказав на характеристики такої стадійності:
твердження про обставини, які становлять підставу позову;
визначення норми права і визначення серед поки що стверджуваних обставин тих, з якими норма права пов’язує певні наслідки, внаслідок чого відбувається окреслення предмета доказування;
встановлення обставин, які належать до предмета доказування;
висновки про наслідки, з якими право пов’язує встановлені факти;
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.