Головна Блог Аналітична стаття Статті Які державні органи можуть проводити перевірки під час воєнного стану?

Які державні органи можуть проводити перевірки під час воєнного стану?

27.06.2023
Переглядів : 10760

13.03.2022 було введено мораторій на проведення більшості перевірок. Проте 06.12.2022 року все змінилось

Воєнний стан та мораторій.

Після запровадження воєнного стану Постановою КМУ №303 від 13.03.2022 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» було введено мораторій на проведення більшості перевірок.

Проте змінами і доповненнями, внесеними 06 грудня 2022 року до вищезгаданої Постанови, протягом періоду воєнного стану дозволено здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) на підставі рішень центральних органів виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у відповідних сферах за наявності загрози, що має негативний вплив на:

- права, законні інтереси, життя та здоров'я людини;

- захист навколишнього природного середовища;

- забезпечення безпеки держави;

- для виконання міжнародних зобов'язань України.

Тим ж змінами, було знято мораторій на позапланові перевірки для всіх контролюючих органів, за винятком податкових органів.

Отже, які органи можуть проводити перевірки на сьогоднішній день та на яких підстав.

1. Державна служба України з питань праці та її територіальні органи (ДЕРЖПРАЦЯ)

Відповідно до ч.1 ст.16 Закону №2136 у період дії воєнного стану Держпраці та її територіальні органи можуть здійснювати позапланові перевірки за заявою працівника або профспілки з питання:

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст