Головна Блог Новини Як зберегти команду під час війни

Як зберегти команду під час війни

28.03.2022
Переглядів : 2789

24 березня 2022 року набрав чинності Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року № 2136-IX

Даним Законом врегулювано окремі питань трудових відносин між працівником та роботодавцем в умовах воєнного часу.

Його дія поширюється виключно на період військового стану.

Під час воєнного стану, щоб не втратити працівників можна зробити один із варіантів:

1. Перевести працівника на іншу роботу, навіть без попередження за 2 тижні і без його згоди але з такою ж зарплатою. Не можна переводити в іншу місцевість де ведуться бойові дії. Не можна переводити на роботу, якщо працівник має протипоказання.

2. Тимчасове призупинення трудового договору. Це означає, що можна призупинити дії трудового договору на період воєнного часу. У цей час підприємство позбавлене обов’язку забезпечувати працівника роботою, а у працівника немає обов’язку виконувати роботу. У цей час у підприємства немає обов’язку виплачувати заробітну плату.

3. Надавати на прохання працівника відпустку без збереження заробітної плати без обмеження тривалості.

Ініціатива призупинення трудового договору може виходити як з ініціативи роботодавця, так і з ініціативи працівника.

Тимчасове призупинення трудового договору є значно кращим варіантом ніж домовленість про звільнення на час війни та подальше працевлаштування цього ж працівника.

Пользуйтесь консультацией: Изменения в трудовом законодательстве и в выплате заработной платы в военное время

Переваги для підприємства:

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст