Главная Блог Новости Як зберегти команду під час війни

Як зберегти команду під час війни

28.03.2022
Просмотров : 2259

24 березня 2022 року набрав чинності Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року № 2136-IX

Даним Законом врегулювано окремі питань трудових відносин між працівником та роботодавцем в умовах воєнного часу.

Його дія поширюється виключно на період військового стану.

Під час воєнного стану, щоб не втратити працівників можна зробити один із варіантів:

1. Перевести працівника на іншу роботу, навіть без попередження за 2 тижні і без його згоди але з такою ж зарплатою. Не можна переводити в іншу місцевість де ведуться бойові дії. Не можна переводити на роботу, якщо працівник має протипоказання.

2. Тимчасове призупинення трудового договору. Це означає, що можна призупинити дії трудового договору на період воєнного часу. У цей час підприємство позбавлене обов’язку забезпечувати працівника роботою, а у працівника немає обов’язку виконувати роботу. У цей час у підприємства немає обов’язку виплачувати заробітну плату.

3. Надавати на прохання працівника відпустку без збереження заробітної плати без обмеження тривалості.

Ініціатива призупинення трудового договору може виходити як з ініціативи роботодавця, так і з ініціативи працівника.

Тимчасове призупинення трудового договору є значно кращим варіантом ніж домовленість про звільнення на час війни та подальше працевлаштування цього ж працівника.

Пользуйтесь консультацией: Изменения в трудовом законодательстве и в выплате заработной платы в военное время

Переваги для підприємства:

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст