Головна Блог Консультації від юристів Як укласти договір з сімейним лікарем та отримати медичну допомогу

Як укласти договір з сімейним лікарем та отримати медичну допомогу

16.03.2018
Переглядів : 20857

ХОЧЕШ ЛІКУВАТИСЯ ВЗИМКУ - ШУКАЙ ЛІКАРЯ ВЛІТКУ

Масовий ажіотаж навколо чергового нововведення Верховної ради України та Міністерства охорони здоров’я (далі - МОЗ) щодо так званих “угод із сімейними лікарями” набуває все більших масштабів.

Українців, які турбуються про власне здоров’я, цікавлять питання щодо того, як укладати договір, коли, із ким, що для цього потрібно та - що буде, якщо його не укласти до початку квітня поточного року?

Нагадаємо тим, хто в курсі, і розкажемо тим, хто зацікавився, що основною концепцією таких змін є надання особі можливості самостійно, без будь-яких перешкод фінансового характеру, звертатися до обраного нею ж самою фахівця з сімейної медицини для отримання первинної медичної допомоги. Плату ж за таку допомогу здійснюватиме держава.

У мережі Інтернет часто спливають відповідні тематичні заголовки та замітки, а тому ознайомившись із деякими з них, можна зробити ряд висновків, які, сподіваємося, дадуть відповіді якщо не на всі, то хоча б на найактуальніші питання

По-перше, закон №6327 “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів“, який передбачає відповідні зміни в первинній ланці надання медичної допомоги, (далі - Закон) на даний час уже підписаний Президентом України, але конкретна дата щодо початку всеукраїнської кампанії з вибору лікаря та підписання договору з ним ще не визначена.

На своєму офіційному сайті МОЗ розмістило доступну кожному українцю та зрозумілу покрокову інструкцію щодо того, яким чином обрати сімейного лікаря та підписати відповідну декларацію, і навіть виклало попередній зразок потенційної документу.

Зокрема, МОЗ зазначає, що обрати лікаря кожен зможе самостійно на власний розсуд, із урахуванням індивідуальних побажань та можливостей. Відповідно до Порядку надання первинної медичної допомоги, який має бути найближчим часом затверджений Наказом МОЗ, лікар не зможе відмовитися від підписання декларації, якщо тільки кількість його пацієнтів уже не досягла 2000 осіб.

Отже, українці відтепер самі обиратимуть, хто їх лікуватиме.

Що треба знати громадянам для отримання медичної допомоги від сімейного лікаря (за інформацією з сайту МОЗ):

КРОК ПЕРШИЙ – ВИЗНАЧІТЬСЯ З ЛІКАРЕМ

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст