Якщо вас звільнено у разі скорочення чисельності штату (ч.1 ст.40 КЗпП), то реєстрація в службі зайнятості та виплати допомоги по безробіттю проходять у загальному порядку відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Реєстрація та облік громадян, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, проводяться державною службою зайнятості за місцем їх проживання за умови пред’явлення паспорта, ідентифікаційного коду і трудової книжки, а в разі потреби також військового квитка, диплома або іншого документа про освіту.
Для одержання статусу безробітного громадянин з 8 дня після реєстрації у центрі зайнятості, за відсутності підходящої роботи, особисто подає заяву із зазначенням у ній інформації про те, що він не є найманим працівником, не уклав договір цивільно-правового характеру, не отримує пенсію на пільгових умовах і не зареєстрований як фізична особа - підприємець, а також копію довідки про його ідентифікаційний номер.
Розмір допомоги по безробіттю встановлюється у відсотках до їхньої середньої зарплати (доходу), залежно від страхового стажу:
до 2 років – 50%;
від 2 до 6 років – 55%;
від 6 до 10 років – 60%;
понад 10 років – 70 %.
Залежно від тривалості безробіття допомога по безробіттю виплачується у відсотках до визначеного розміру:
перші 90 календарних днів – 100%;
протягом наступних 90 календарних днів – 80%;
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.