На сучасному етапі актуальним є питання, як продати квартиру в Криму громадянам України. Це пояснюється, зокрема, тим, що в зв'язку з окупацією, жителям Криму довелося залишати своє постійне житло і переїжджати на підконтрольну територію України або взагалі за кордон, здача квартири (будинку) в оренду вже теж не підходящий варіант, оскільки незручності викликає укладення договорів на відстані, складності і в способах перерахування орендної плати і т.д. Не можна не зазначити те, що громадяни-власники нерухомості зареєстрованої в Криму зіткнулися і з певними матеріальними труднощами, тому для них доцільним буде перетворення незатребуваної нерухомості на об'єкт доходу. Далі будуть висвітлені основні аспекти того, як українцю продати квартиру в Криму.
Зміст:
На практиці це викликає велику дискусію. Оскільки між Росією і Україною відсутня згода щодо статусу території Криму, то і немає єдиного підходу до вирішення даного питання. Стаття один Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" (далі Закон 1207) визначає, що Крим є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України. Також, в статті 13 Закону України "Про створення вільної економічної зони" і “про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України" (далі - Закон 1636) передбачено, що протягом терміну тимчасової окупації передача права приватної власності на об'єкти, розташовані в Криму і Севастополі, підлягає реєстрації на решті території України згідно з правилами, встановленими законодавством України. Росія ж визнає тільки ті угоди з придбання права власності на кримську нерухомість, які були укладені до переходу Криму до складу РФ (за законами РФ), тобто до 21.03.2014. Потрібно звернути увагу на те, що остання частина статті 13 Закону 1636 строго говорить про те, що угоди про передачі прав власності на нерухомість в Криму укладені з порушенням порядку реєстрації (не зареєстровані в Україні) є недійсними і виконанню не підлягають. Крім того, важливим фактом є те, що на міжнародному рівні перехід Криму до складу РФ не визнається. Так, в Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27.03.2014 зазначено, що Крим це частина території України.
Проаналізувавши вищесказане, приходимо до висновку, що при зіткнення з питанням "як продати квартиру в Криму громадянам України 2019" застосовується законодавство України, хоча і при цьому буде мати місце порушення законів РФ.
Такий продаж можливий, але є деякі обмеження в покупцях. Тобто не кожен може купити квартиру в Криму. Особи без громадянства та іноземці, які перебувають на законних підставах в Україні, в силу ст.26 Конституції та ч.1 ст.3 Закону України від 22.09.2011 р .. 3773-VI «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.
Тому відповідно до наведених законодавчих приписів громадянин Росії як іноземець (за умови знаходження його в Україні на законних підставах), має право придбати право власності на майно, розташоване на території України.
У той же час, економічне і політичне життя в Криму, після його анексії Росією, регулюється двома основними законодавчими актами: Законом 1207 і Законом 1636.
Згідно п.13.3 ст.13 Закону тисячі шістсот тридцять-шість, протягом тимчасової окупації території АРК і м. Севастополь не дозволяється здійснення будь-яких угод з об'єктами права приватної власності, розташованих на такій окупованій території, якщо їх стороною є особа що перебуває у власності або під контролем держави-окупанта.
Оскільки державою-окупантом відповідно до положень Закону 1207 є Російська Федерація, то, щоб встановити, заборонено по п.13.3 ст.13 Закону 1636 здійснювати угоди по приватному майну в Криму з громадянином РФ, необхідно встановити, чи є останній особою, яка знаходиться під її контролем або належить на праві власності РФ.
Так, у зазначеній нормі під контролем розуміється можливість здійснювати вирішальний вплив на управління і/або діяльність юридичної особи шляхом прямого та опосередкованого володіння однією особою самостійно або спільно з іншими особами з часткою в юридичній особі, що відповідає еквіваленту 50 чи більше відсотків статутного капіталу і/або голосів юридичної особи, або незалежно від формального володіння можливість здійснювати такий вплив на основі угоди чи будь-яким іншим чином.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.