Скандал навколо прокурорів, що отримали статус осіб з інвалідністю, вже встиг призвести до рішення про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) та відставки генерального прокурора.
Після внутрішніх перевірок виявилося, що в окремих областях понад чверть прокурорів є особами з інвалідністю. Принаймні, офіційно. Такий статус дає їм певні пільги при працевлаштуванні або переведенні на інше місце роботи, а також право отримувати чималі пенсійні виплати.
Як вдалося з’ясувати ЕП, близько 20% прокурорів вказали у своїх деклараціях, що отримували пенсійні виплати. Проте, як показало детальне заглиблення у цю тему, далеко не всі ці пенсії стосуються інвалідності.
За даними Міністерства соціальної політики, в Україні налічується 525 чинних та колишніх прокурорів, які отримують пенсії по інвалідності. З них 52 особи отримали цей статус та відповідну пенсію протягом 2022-2024 років. Відтак, більшість з 6867 прокурорів-пенсіонерів отримують пенсію за вислугу років.
За законом, пенсія прокурора (як за вислугу років, так і у випадку інвалідності) має становити 60% від його заробітної плати, але не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність – тобто, 23610 грн.
На практиці ж пенсії прокурорів сягають десятків, а інколи й сотень тисяч гривень на місяць. Непоганий "бонус" до зарплати, який ще й не оподатковується.
Як прокурорам вдалося обійти закон та отримувати захмарні пенсії? І хто ще зловживає щедрістю держави?
Згадайте новину: Як прокурори отримали свої мільйонні пенсії без інвалідності: ще один простий секрет
Більшості українців для виходу на пенсію необхідно досягти пенсійного віку – 60 років, а також мати 35 років трудового стажу, тобто періоду, протягом якого роботодавець платив за майбутнього пенсіонера внески до Пенсійного фонду. Якщо ці вимоги виконуються, то людина отримує право на пенсію, розмір якої становить близько 35-40% від її середньої зарплати.
Такі умови діють для більшості, але не для всіх українців. За роки незалежності законодавці створили окремі класи осіб, пенсію яких регулює не загальний закон "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а окремі, спеціальні законодавчі акти.
Такі спецпенсіонери можуть отримувати виплати від держави набагато раніше, ніж пересічні громадяни. Та і розмір самих виплат для них є набагато вищим, ніж в середньому по країні.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.