На сьогодні трудова книжка залишається основним документом про трудову діяльність працівника, до якого заносяться відомості про роботу, заохочення, а також нагороди за успіхи в роботі. Одночасно із цим до трудової книжки заноситься також інформація щодо підстав звільнення з роботи, які іноді характеризують працівника не з найкращого боку і можуть вплинути на роботодавця, до неї, у тому числі, можуть вноситися і стягнення про порушення трудової дисципліни тощо.
Раніше були непоодинокі випадки, коли для уникнення у наступній роботі негативних наслідків працівники намагалися позбутися такої компрометуючої трудову репутацію книжки і починали з чистого аркуша або робили дублікат.
Користуйтеся консультацією: Як підтвердити стаж, якщо немає трудової книжки чи записів у ній
Із 10 червня 2021 року в Україні офіційно діють електронні трудові книжки. Паперові поступово відходять у минуле. І разом із цим зникає можливість, так би мовити, «кинути трудову книжку» і розпочати трудову діяльність з новою паперовою книжкою, напрацьовуючи собі більш позитивний імідж.
Відтепер завдяки електронним трудовим книжкам кожен роботодавець зобов’язаний надавати відомості про трудову діяльність своїх найманих працівників в електронному форматі. Зокрема, робити записи про прийняття на роботу, переведення чи звільнення, строкову військову службу та інші події, які раніше фіксувалися в паперовій формі.
За Законом України від 05.0.2.2021 р. № 1217 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» у працівників і роботодавців є п’ять років для оцифрування трудових книжок. Після перевірки даних із боку Пенсійного фонду України та їхнього внесення до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування буде сформований кінцевий варіант електронної трудової книжки.
Державний реєстр загальнообов’язкового державного соціального страхування створений у 2011 році відповідно до Закону України від 08.07.2010 № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Отже, реєстр застрахованих осіб — автоматизований банк відомостей, створений для ведення єдиного обліку фізичних осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню відповідно до закону.
Відповідно до ч. 4 п. 2 ст. 20 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» з метою обліку в електронній формі відомостей про трудову діяльність працівника страхувальник подає відомості про працівника щодо переведення на іншу роботу (посаду), звільнення, поновлення на роботі, призупинення/поновлення дії трудового договору, а також про присвоєння, зміну або позбавлення рангу, розряду, класу, звання, категорії, складення присяги, належності або неналежності осіб, які працюють, у тому числі підприємців, або забезпечують себе роботою самостійно, до професійних спілок та/або до осіб, які підлягають обов’язковим медичним оглядам.
Таким чином, відомості про прийняття і звільнення працівника повинні бути подані саме роботодавцем.
Оскільки працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, і повідомлення Державної податкової служби України про прийняття працівника на роботу, повідомлення подається за формою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 413 «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу».
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.