Головна Блог Аналітична стаття Статті Як адвокату захистити інтереси клієнта під час спеціального досудового розслідування

Як адвокату захистити інтереси клієнта під час спеціального досудового розслідування

15.12.2018
Автор:
Переглядів : 4622

Аби суд дозволив розпочати спеціальне досудове розслідування, сторона обвинувачення має надати беззаперечні докази того, що особа має процесуальний статус підозрюваного, переховується від національних слідчих органів та оголошена в міжнародний розшук. Для адвоката відсутність таких доказів — вагомий аргумент на користь клієнта, пише zib.com.ua

Сукупність обставин

Порядок кримінального провадження за відсутності підозрюваного, обвинуваченого (in absentia) в українському законодавстві було запроваджено в жовтні 2014 р. У подальшому цей порядок неодноразово змінювався.

Європейський суд з прав людини дотепер не розглядав справ проти України, в яких аналізувалось би національне законодавство стосовно здійснення кримінального провадження за відсутності підозрюваного, обвинуваченого. Тому тривають дискусії серед правників щодо відповідності процедури in absentia, визначеної в Кримінальному процесуальному кодексі, вимогам міжнародних договорів, згоду на обов’язковість яких дала Верховна Рада.

Аналіз змісту Єдиного реєстру судових рішень свідчить, що слідчі судді відмовляють у задоволенні клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування, якщо сторона обвинувачення не доведе наявності сукупності таких обставин:

• особа є підозрюваним;

• кримінальне провадження здійснюється щодо злочинів, зазначених у ст.2971 КПК;

• досудове розслідування в кримінальному провадженні не є зупиненим;

• дотримано правил підсудності розгляду клопотання щодо здійснення спеціального досудового розслідування;

• наявні достатні докази для підозри особи в учиненні кримінального правопорушення;

• підозрюваний переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності;

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст