Головна Блог Консультації від юристів Все про біометричні документи в Україні

Все про біометричні документи в Україні

22.07.2017
Переглядів : 18505

1. Якими нормативно-правовими актами запроваджено видачу біометричних документів

6 грудня 2012 року набрав чинності Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». Відповідно до цього Закону в Україні розпочато роботи із запровадження оформлення і видачі паспорта громадянина України, що містить безконтактний електронний носій із біометричними даними власника документу, в регіонах та інфраструктури його функціонування.

З метою запровадження біометричних документів для виїзду за кордон Урядом прийнято Постанову від 7 травня 2014 р. № 152 "Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм, його тимчасового затримання та вилучення".

Відповідно до зазначеної постанови, біометричні закордонні паспорти в Україні запроваджуються з 1 січня 2015 року.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302 затверджено зразок бланка, технічний опису та Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України. Відповідно до цієї постанови, оформлення і видачу паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм у вигляді пластикової картки запроваджено з 1 січня 2016 року для громадян, які досягли 16-річного віку та оформлюють паспорт вперше.

Відповідно до Закону України від 14 липня 2016 року №1474-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України&кaquo; з 1 жовтня 2016 року в Україні запроваджується видача паспортів у формі картки всім громадянам.

Користуйтесь консультацією: Біометричний паспорт: особливості процедури отримання. Алгоритм дій

2. Поспішати не потрібно: обов'язкової заміни документів не буде

Запровадження нових паспортів – тривалий процес, який в Україні за прикладом європейських держав буде відбуватися природнім шляхом. Обов'язкової заміни документів, так само як встановлення граничних термінів дії раніше виданих документів не передбачається. Орієнтовний час, протягом якого міграційна служба зможе видати нові документи більшості громадян – 4 роки.

При зверненнях громадян щодо зміни прізвища, а також втрати, псування паспорта або необхідності вклеювання фотографій за досягненням 25- або 45-річного віку будуть оформлюватися нові документи.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст