Фабула судового акту: Відповідно до положень підпункту 78.1.11 п. 78.1.1 ст. 78 Податкового кодексу України документальна позапланова перевірка здійснюється на підставі судового рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки, винесену ними відповідно до закону.
Водночас підставою для винесення податкового повідомлення-рішення за наслідками перевірки, призначеної та проведеної на підставі згаданої вище норми є отримання податковим органом відповідного судового рішення (обвинувальний вирок, ухвала про закриття кримінального провадження за нереабілітуючими підставами), що набрало законної сили.
У даній справі податківцями проведено позапланову виїзну перевірку діяльності підприємства за наслідками якої виявлено факт проведення господарських операцій, реальність яких не доведено з підприємством, яке має ознаки фіктивності.
Вказане рішення господарюючим суб’єктом було оскаржено у судовому порядку.
Проте, рішенням місцевого адміністративного суду у задоволенні позовних вимог було відмовлено з мотивів не підтвердження позивачем факту реальності проведених господарських операцій між позивачем та підприємством, що має ознаки фіктивності, внаслідок чого збільшення відповідачем грошових зобов'язань з податку на прибуток та застосування штрафних санкцій є обґрунтованим.
З таким рішенням погодився і апеляційний суд.
Така відмова стала підставою для звернення позивача із касаційною скаргою до Касаційного адміністративного суду.
Переглядаючи зазначені рішення КАС скасував постанову суду апеляційної інстанції з наступних підстав.
За положеннями пункту 86.9 статті 86 Податкового кодексу України у разі якщо грошове зобов'язання розраховується контролюючим органом за результатами перевірки, проведеної з обставин, визначених підпунктом 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, щодо кримінального провадження, у якому розслідується кримінальне правопорушення стосовно посадової особи (посадових осіб) платника податків (юридичної особи) або фізичної особи - підприємця, що перевіряється, предметом якого є податки та/або збори, податкове повідомлення-рішення за результатами такої перевірки приймається таким податковим органом протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання цим податковим органом відповідного судового рішення (обвинувальний вирок, ухвала про закриття кримінального провадження за нереабілітуючими підставами), що набрало законної сили. Матеріали такої перевірки разом з висновками органу державної податкової служби передаються органу, що призначив перевірку.
Отже органи податкової служби не мають права виносити податкові повідомлення-рішення до набрання законної сили відповідним рішенням в кримінальній справі, якщо грошове зобов'язання розраховується органом державної податкової служби за результатами перевірки, призначеної відповідно до кримінально-процесуального законодавства.
На думку КАС у даній справі судами першої та апеляційної інстанції не досліджено на підставі якого рішення та в межах якого провадження призначена перевірка, коли провадження розпочато та чи є відповідне судове рішення (обвинувальний вирок, ухвала про закриття кримінального провадження за нереабілітуючими підставами), що набрало законної сили.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Всі права захищені.