Володимир Зеленський подав у Верховну Раду законопроект про імпічмент президента України. Глава держави також сподівається, що нардепи розглянуть ще один проект – про зняття з них депутатської недоторканності.
Про це заявив представник президента Зеленського у Верховній Раді Руслан Стефанчук на брифінгу.
"Президент України Володимир Зеленський, як і обіцяв під час передвиборчої кампанії, сьогодні передав до Верховної Ради проект закону України "Про особливу процедуру з усунення з поста президента України – імпічмент",
– сказав Стефанчук.
Президентський законопроект про імпічмент зареєстрували у Верховній Раді. Текст документа уже опублікували на сайті парламенту.
Що таке імпічмент?
Процедура притягнення до суду вищих посадовців держави. Результат імпічменту – як правило дострокове припинення повноважень президента або іншого посадовця та усунення його з посади.
Процедуру імпічменту президента України регламентує 111 стаття Конституції України. Так, в Основному законі імпічмент визначається як особлива процедура притягнення до відповідальності президента, що поєднує юридичну, кримінальну і конституційну відповідальність. Вона реалізується шляхом осуду президента, дострокового припинення його повноважень і усунення з посади.
Підставою для імпічменту президента є вчинення державної зради або іншого злочину, який підпадає під кримінальну відповідальність.
На час усунення президента від посади його обов’язки виконує глава Верховної Ради.
Процедура імпічменту президента в Конституції України прописана недосконало, тому й зараз тривають дискусії щодо зміни законодавства.
Так, вона передбачає:
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.