Головна Блог Аналітична стаття Статті Використання інформації мобільних операторів у кримінальному провадженні

Використання інформації мобільних операторів у кримінальному провадженні

05.07.2023
Переглядів : 19646

Адвокати рідко звертаються в суди з клопотаннями про отримання інформації про трафіки від операторів мобільного зв’язку. Однак у кримінальному провадженні така інформація може стати ключовою, спростувати чи підтвердити покази, підтвердити алібі і зіграти на користь вашого клієнта.

Таку інформацію можна використати для дискредитації свідка, потерпілого, обвинуваченого у суді чи для підтвердження зв’язку заявника у корупційному злочині із правоохоронними органами. Приклад під час допиту у судовому засіданні:

Захист: Чи зустрічались ви із працівником поліції до подання заяви про вимагання неправомірної вигоди?

Свідок: Ні, не зустрічався і не спілкувався.

Захист: О котрій годині подали заяву в поліцію?

Свідок: О 10 годині.

Захист: Тоді поясніть, чому ваш телефон та телефони працівника поліції о 8 годині спрацювали біля вашого будинку, а в 9 годині – біля приміщення поліції?

Як бачимо, кілька простих запитань за допомогою отриманої інформації можуть посіяти сумнів у достовірності слів особи і в очах суду вона вже не буде виглядати переконливою. Такі прийоми добре використовувати у сукупності з іншими доказами, які свідчать на вашу користь.

Яку інформацію надають оператори?

За номером телефону ви зможете дізнатися:

1) орієнтовне місцезнаходження особи у конкретний час. Орієнтовне, тому що зможете побачити найближчу вежу мобільного зв’язку, до якої під’єднувався телефон. Діапазон охоплення вишки – приблизно 300 метрів.

2) побудувати маршрут пересування особи. При пересуванні телефон періодично переключається на вишку, зв’язок якої стабільніший. У результаті за списком адрес знаходження базових станцій можна скласти орієнтовний маршрут особи.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст