Зміст:
Якщо ви живете в приватному будинку і на своїй території хочете зробити вигрібну яму – ця стаття буде дуже корисною для вас.
Більшість людей перш ніж будувати вигрібну яму задаються питанням: «які санітарні норми розташування вигрібних ям, яка має бути відстань від вигрібної ями до межі сусідньої ділянки, вигрібні ями закон, яким регулюється їхнє встановлення?» тощо.
Ні для кого не секрет, що у разі порушення санітарних норм при будівництві та експлуатації вигрібної ями, у наслідку може бути багато проблем і немаленьких штрафів.
Саме питання правильного розміщення та облаштування вигрібних ям на сьогодні стало актуальним для всіх тих, хто планує її будівництво у себе вдома.
Конкретного закону України про вигрібні ями в нашій країні не існує. Питання розміщення вигрібної ями та норми вигрібної ями Україна закріпила у Державних санітарних нормах та правилах утримання територій населених місць. Так, наприклад, відстань від вигрібної ями до житлового будинку, дитячих майданчиків, зон для відпочинку, земельних ділянок навчальних та лікувально-профілактичних закладів не повинна бути меншою ніж 20 метрів. Якщо у вас або у ваших сусідів є індивідуальна криниця або каптаж джерела, то вигрібна яма повинна бути на відстані теж не менше 20 м, але якщо на горизонті є громадська криниця або каптаж джерела, то відстань від ями має бути не менше 50 м. Водночас слід звертати увагу на напрямок схилу ділянки.
У пункті 3.26. ДБН 360-92* зазначено про те, що майданчики для компосту, дворові вбиральні та очисні споруди каналізації повинні знаходитись у глибині двору не ближче ніж 15 метрів від вікон житлових будинків, у тому числі і сусідніх садиб. Вигрібна яма та сусідня ділянка відстань між якими має бути не менше 10-12 метрів, повинні бути розташовані один від одного так, щоб вигрібна яма не приносила дискомфорт сусідам.
Слід зазначити, що глибина таких вигрібних ям має перевищувати 3 метри.
Користуйтеся консультацією: Нормативи при забудові дачної ділянки
Тут треба сказати й про те, що існує 2 типи вигрібних ям:
Щодо першого варіанту, то це найпростіша яма без дна. Таку яму можна робити у випадку якщо, на добу об'єм стічних вод, що відводяться з будинку, трохи більше ніж 1 кубометр. Якщо ж добовий об'єм вищезгаданих вод набагато більший - тоді потрібно робити тільки герметичну вигрібну яму.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.