Головна Блог Консультації від юристів Усиновлення дитини в Україні іноземними громадянами

Усиновлення дитини в Україні іноземними громадянами

30.04.2016
Переглядів : 10747

Усиновлення дитини є відповідальним кроком для будь-якої сім’ї.

Процедура всиновлення надзвичайно складна, як із юридичної, так і з соціальної точки зору. Законодавчо процес усиновлення врегульовано таким чином, що в результаті всиновлювачі та усиновлювач несуть певні ризики. Існує ймовірність того, що дитина не буде розвиватися адекватно умовам належного виховання і турботи з боку нових батьків. Адже, окрім виховання, великий чи навіть вирішальний вплив на формування особистості має генетична спадковість.

Процедура всиновлення дітей громадянами України

Суб’єкти, які виявили бажання усиновити дитину, повинні:

  • звернутися із заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем проживання;
  • о заяви додати пакет документів, передбачений Порядком про всиновлення.

В разі надання позитивного висновку службою у справах дітей, заявників ставлять на облік кандидатів. Наступний етап - це ознайомлення потенційних батьків з інформацією про дітей, які можуть бути всиновлені, та видача їм відповідних направлень.

Відомості про дітей, які можуть бути всиновлені, надаються потенційним батькам особисто під час прийому в службі у справах дітей та включають:

  • інформацію про ім'я, вік, стать;
  • правові підстави для усиновлення;
  • дані про стан здоров'я, фізичний та розумовий розвиток;
  • відомості про форму влаштування дитини;
  • інформацію про наявність чи відсутність братів, сестер, їх вік та форму влаштування;
  • показ фотографій дитини.

Якщо потенційні всиновлювачі бажають особисто познайомитись з дитиною, їм видається направлення для знайомства. Термін його дії складає десять робочих днів з моменту видачі та може бути продовжений не більш ніж на 10 робочих днів.

Метою цього етапу є встановлення контакту потенційних батьків з дитиною. Кандидати знайомляться з дитиною, а також з документами, які містяться в особовій справі дитини, її медичною карткою, історією життя, особливостями розвитку, поведінки, здібностями, рисами характеру, тощо.

Користуйтесь консультацією: Декрет: строки та порядок оплати декретної відпустки

Права потенційних усиновлювачів

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст