Головна Блог Новини Ініціатива від Мінюсту: КПК перепишуть під європейські норми – що зміниться (проект закону від КМ України)

Ініціатива від Мінюсту: КПК перепишуть під європейські норми – що зміниться (проект закону від КМ України)

27.05.2020
Переглядів : 19463

Кабінет міністрів України 27 травня розглянув проект Закону "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо здійснення спрощеного досудового розслідування", яким пропонується внести відповідні зміни до КПК згідно до европейських практик. Документ розроблений Міністерством юстиції.

Нагадаємо, що ще 22 листопада 2018 p. був прийнятий Закон, який в цілому спрямований на визначення особливостей досудового розслідування кримінальних проступків та ïx судового розгляду.

12 жовтня 2018 року Генеральним директоратом з прав людини та верховенства права Ради Європи було надано Висновок, коментарі якого стосуються відповідності запропонованих змін європейським стандартам, зокрема Європейській конвенції з прав людини, та практиці Європейського суду з прав людини.

Згадайте новину: Кримінальний проступок. Як з 1 липня зміняться строки і процес розгляду справ у судах

Так, у найважливіших висновках дослідження зазначено, що попри те, що кожна правова система мас вживати заходів боротьби з перевантаженням системи кримінального правосуддя шляхом запровадження певних спрощень щодо процесу ведення провадження, необхідність ефективного реагування на масову злочинність щодо незначних правопорушень не повинна допускати нехтування основними процесуальними гарантіями.

"На жаль, таке нехтування буде наслідком запропонованої процедури, що дозволить застосовувати процесуальні заходи перед внесенням будь-якої інформації до ЄРДР", – йдеться у пояснювальній записці до документу.

Згадайте новину: "Кидала-застройщик" должен сесть пожизненно – Геращенко хочет, чтобы Украина переняла опыт США в борьбе с недостроями

Крім того, зауважують розробники законопроекту, запропонована процедура створить можливість для здійснення тиску на підозрюваних з метою примушування визнання себе винними i позбавлення сторони захисту основоположних прав. Водночас запропоновані зміни (в частині створення окремих слідчих структур для розслідування кримінальних проступків та злочинів) можуть спричинити зайву складність та плутанину в роботі системи кримінального правосуддя.

Проектом Закону звернуто увагу на необхідності удосконалення положень КПК у зв'язку з тим, щоб зокрема зробити систему кримінальної юстиції дійсно ефективною.

Згадайте новину: Чи можуть оскаржуватись ухвали слідчого судді щодо питань, не передбачених КПК України

3 метою врахування коментарів, зазначених у Висновку, новим проектом Закону пропонується:

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст