Головна Блог Новини Україна слідом за ЄС скоротить термін дії сертифікатів про вакцинацію до 270 днів

Україна слідом за ЄС скоротить термін дії сертифікатів про вакцинацію до 270 днів

11.01.2022
Автор:
Переглядів : 3115

Україна найближчим часом скоротить термін дії Covid-сертифікатів про вакцинацію з одного року до 270 днів.

Про це розповіла заступник міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич в ефірі «Сніданку з 1+1».

За її словами, таке рішення прийняли після того, як Єврокомісія скоротила термін дії ковід-сертифікатів для подорожей всередині ЄС з 12 до 9 місяців.

Вона нагадала, що з 1 лютого 2022 року в ЄС набудуть чинності нові правила, згідно з якими Сovid-сертифікат діятиме не 365 днів, а 270.

«Ми готуємо таке саме рішення на рівні українського законодавства. Воно буде прийнято орієнтовно цього тижня. Термін дії сертифікатів буде скорочений до дев’яти місяців», — повідомила Марія Карчевич.

Згадайте новину: Проверка Covid-сертификата законна или нет?

Зазначимо, бустерна доза буде доступна для всіх громадян України, незалежно від того, якою вакциною вони до цього робили щеплення. Щепити додатковою дозою українців почали вже з 8 січня.

В Україні власники підроблених сертифікатів про щеплення від коронавірусу можуть анулювати документ. Це можна зробити, звернувшись до сімейного лікаря.

Згадайте новину: Фейкові COVID-сертифікати в Україні: яка відповідальність загрожує шахраям?

За її словами, після відповідного звернення лікар анулює сертифікат і дасть направлення на реальне щеплення.

«Необхідно звернутися до медичного працівника — до лікаря. Він інформує Нацполіцію про те, що виявлено підробний документ. Людина має всіляко сприяти слідчим діям, щоб виявити шахраїв, які продають підробні документи. Разом з тим, лікар може направити людину на щеплення, якщо показники здоров’я дозволяють, та внести дані до системи», — пояснила Карчевич.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст