Головна Блог Новини Україна не планує повертати Росії $3 мільярди "кредиту Януковича" – Мінфін

Україна не планує повертати Росії $3 мільярди "кредиту Януковича" – Мінфін

27.07.2016
Переглядів : 1396

Росія звернулася до високого суду Лондона з позовом проти України в лютому 2016 року.

Україна не планує повертати Російської Федерації $3 мільярди за кредитом, отриманим у грудні 2013 року за домовленостями між президентом РФ Володимиром Путіним і президентом Віктором Януковичем.

Про це повідомив міністр фінансів України Олександр Данилюк.

"Наша позиція – що це примус, що під політичним впливом змусили взяти ці кошти. Тому наша позиція, що ми не повинні їх повертати", – заявив міністр.

Згадайте новину: Росія подає на Україну до суду Великобританії з метою стягнути 3 млрд. доларів позичених два роки тому Януковичу

Він підкреслив, що в результаті агресії РФ був анексований український Крим та розгорнуто військовий конфлікт на сході України, в результаті чого наша країна втратила значну частину економіки.

"Я не бачу, чому Україна повинна ці кошти повертати. Саме така наша позиція в суді, і ми будемо її доводити", – додав Данилюк.

Як повідомлялося, Росія звернулася до високого суду Лондона з позовом проти України в лютому 2016 року. Кредит був виданий шляхом викупу євробондів України через Ірландську фондову біржу, що прирівнює його до комерційного, однак російська сторона наполягає, що позика є міждержавною.

Україна включила російський кредит у периметр реструктуризації держборгу, який успішно завершила щодо 13 з 14 випусків облігацій в листопаді минулого року. "Російські" облігації не увійшли до переліку паперів, які пройшли реструктуризацію і підлягають обміну на нові папери, у зв'язку з відмовою РФ від участі в цьому процесі. Під час переговорів російська сторона в публічних заявах наполягала на отриманні кращих умов, ніж у інших кредиторів – учасників реструктуризації, що заборонено меморандумом про обмін облігацій, укладеними між Україною та власниками реструктуризованих облігацій.

Вспомните новость: Россия требует с Украины деньги за поставки газа на Донбасс

Україна проводила реструктуризацію держборгу в рамках програми з Міжнародним валютним фондом, схваленої Радою директорів МВФ у березні минулого року. У грудні МВФ визнав борг України перед Росією офіційним, оскільки з'ясувалося, що власником цього боргу був і залишається уряд РФ. У той же час Фонд пом'якшив вимоги у своїй політиці кредитування країн, що мають боргові проблеми, в тому числі і по суверенному боргу, що дозволить ряду країн, включаючи Україну, продовжити співпрацю з МВФ навіть за умови невиплати боргів-зокрема, "російського" боргу.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст