До таких висновків дійшов суд першої та апеляційної інстанції розглядаючи мою скаргу на повідомлення про підозру у одному з кримінальних проваджень.
Зважаючи на нетиповість такої правової позиції та її неоднозначність, хочу винести це питання на широкий загал у професійні маси, щоб поділитися думками, подискутувати та почути думку колег з даного приводу.
Отож, не заглиблюючись детально у суть кримінального провадження, фактаж досить простий. Повідомлення про підозру надіслано поштою на адресу особи. До моменту отримання поштового листа з підозрою, орган досудового розслідування виносить постанову про зупинення досудового розслідування.
У зв’язку з цим виникають 3 ключові запитання:
Питання 1: Особа набуває процесуальний статус підозрюваного з моменту надіслання листа з повідомленням про підозру, чи з моменту розпису про отримання такого листа ?
Питання 2. Чи має право захисник оскаржити повідомлення про підозру у зупиненому досудовому розслідуванні та чи взаємодіють у цьому випадку норми ст. 280 КПК України зі ст. 303 КПК України?
Питання 3: Чи переривається перебіг 2 місячного строку зі спливом якого виникає право на оскарження повідомлення про підозру у разі зупинення досудового розслідування ?
Отож, в першу чергу слід з’ясувати, чи дійсно взаємодіють або чи кореспондуються між собою статті 280 та 303 КПК України ?
Статтею 280 КПК України чітко визначено, що у разі зупинення досудового розслідування слідчі (розшукові) дії не проводяться окрім тих, які спрямовані на встановлення місцезнаходження підозрюваного.
Тут і до ворожки не ходи, адже данна стаття оперує термінологією, яка відноситься до сторони обвинувачення і не встановлює обмежень щодо вчинення дій сторони захисту чи інших учасників провадження.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.