В наші дні спорт – це вже не просто видовищне та захоплююче дійство, яке проводиться з метою визначення переможця. Професійний спорт – це складана система відносин, в яких організатори спортивних заходів намагаються отримати прибутки, а учасники - прагнуть реалізувати свої спортивні та фінансові амбіції.
Основною рушійною силою будь-якого виду спорту є спортсмен, особа без якої взагалі неможливо провести жодне спортивне змагання.
То хто такий спортсмен і які особливості має трудовий контракт за його участю?
Законодавець не встановив визначення трудового контракту спортсмена
Національним законодавчим актом, який регулює спортивні відносини є Закон України «Про фізичну культуру і спорт» від 24 грудня 1993 року (остання редакція від 19 травня 2015 року).
Закон встановлює правові, організаційні, соціальні та економічні основи у сфері фізичної культури і спорту.
Положеннями Закону встановлено, що спортсмен – це фізична особа, яка систематично займається певним видом спорту та бере участь у спортивних змаганнях.
Разом з тим, Законом не встановлено, що таке трудовий контракт спортсмена та які особливості має цей документ. Є лише згадка про трудовий договір (контракт), як про документ, що укладає центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері фізичної культури та спорту (наразі це Міністерство молоді та спорту України) із спортсменами та фахівцями штатної команди національних збірних команд України з олімпійських та неолімпійських видів спорту. Жодних інших згадок про трудовий контракт спортсмена, як про особливу форму договору, Закон не містить.
Іншим нормативно-правовим актом, який міг би врегульовувати питання щодо трудового контракту спортсмену, є Кодекс законів про працю України. Однак і цей документ не вказує на особливості працевлаштування спортсмена.
Отже, законодавець не вбачав необхідності виокремлювати трудовий контракт спортсмена в самостійну правову категорію.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.