Головна Блог Новини Як отримати дублікат виконавчого документа?

Як отримати дублікат виконавчого документа?

01.05.2023
Переглядів : 2472

Так сталося, що ви втратили виданий судом оригінал виконавчого документа: загубили при переїзді, його розмалювали діти, він загубився при пересилці, чи сталися інші причини, що унеможливлюють пред'явити виконавчий документ до виконання.

Не засмучуйтесь! Ви можете отримати його дублікат.

Дублікат – це документ, що видається замість втраченого оригіналу, тотожний за змістом та має силу первісного документа.

Оригінал вважається втраченим, якщо його: загублено, вкрадено, знищено, істотно пошкоджено.

Згідно з підпунктом 17.4 пункту 1 розділу ХІІІ «Перехідні положення» ЦПК України у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець, приватний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред’явлення виконавчого документа до виконання.

Користуйтеся консультацією: Пропуск терміну дії виконавчого документа і порядок отримання дубліката при його втраті, псуванні

Отже, для отримання дубліката виконавчого документа вам необхідно звернутися з заявою до суду, який видавав оригінал.

Зразок заяви Ви можете знайти на сайті суду в розділі Громадянам - Зразки позовних заяв та заяв про видачу судового наказу за посиланням https://bit.ly/3jHDm2l

Дублікат виконавчого документа видається замість втраченого оригіналу лише за наявності достатніх доказів того, що виконавчий документ дійсно втрачено. Відсутність доказів на підтвердження втрати оригіналу виконавчого листа є підставою для відмови в задоволенні заяви. Тобто, факт втрати виконавчого документа має бути підтверджений відповідними документами, які необхідно долучити до заяви.

Користуйтеся консультацією: Виконавчий лист, судовий наказ, що з ним робити стягувачу і боржнику

Наголошуємо, що із заявою про видачу дубліката виконавчого документа можна звернутися лише в межах строків пред’явлення його до виконання.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст