Головна Блог Новини "Справа "Торнадо": за що судять колишніх міліціонерів

"Справа "Торнадо": за що судять колишніх міліціонерів

11.08.2016
Переглядів : 1842

В Оболонському районному суді Києва тривають слухання у справі бійців добровольчої роти МВС "Торнадо". На лаві підсудних - 12 бійців. Військова прокуратура звинувачує їх в цілому наборі злочинів, серед яких організація злочинної групи, вимагання, викрадення людей, грабіж. Є звинувачення і в скоєнні злочину на сексуальному ґрунті. У розпорядженні опинився обвинувальний акт у справі Торнадо". У документі 270 сторінок. Нижче наведені основні пункти того, в чому звинувачуються Руслан Онищенко і бійці роти.

Бійці "Торнадо", разом з їхнім командиром Русланом Онищенко, були затримані влітку 2015 року. Рік вони провели в СІЗО, судовий процес над ними почався влітку. Їх адвокати прогнозують, що суд триватиме мінімум до кінця нинішнього року. Підсудним вже зачитали звинувачення і на процесі боку заслуховують свідчення потерпілих.

Згадайте новину: Оболонський райcуд Києва розглянув справу проти співробітників патрульної служби міліції особливого призначення «Торнадо»

Як відомо, суд над "Торнадо" проходить у закритому режимі. Рішення це було прийнято не тільки з-за того, що процесу можуть перешкодити прихильникам колишнього добробата. Прокуратура пояснила необхідність закритих слухань тим, що бійці "Торнадо" обвинувачуються і у злочинах на сексуальному ґрунті, розголошення подробиць яких буде мати великий суспільний резонанс. Втім, сама ж прокуратура сприяє цьому резонансу. Напередодні чергового засідання, яке відбулося 10 серпня, ГПУ опублікувала відео судового допиту одного з потерпілих, який розповідав, як бійці "Торнадо" гвалтували і вбивали мирних жителів. Адвокати "торнадовцев" наполягають на тому, що ці звинувачення голослівні і в обвинувальному акті прокуратури вони не фігурують, і не згадуються.

Що таке "Торнадо"

"Торнадо" - рота спеціального призначення патрульної служби міліції Луганської області, створена 22 грудня 2014 року. Тоді ж указом командиром роти був призначений лейтенант поліції Руслан Онищенко. До цього він командував добровільним батальйоном МВС "Шахтарськ", який був розформований 14 жовтня 2014 року. Серед причин розформування батальйону глава МВС Арсен Аваков назвав, зокрема, випадки мародерства з боку бійців добробата.

Читайте статью: Убить гидру труднее, чем казалось: коррумпированная милиция отращивает голову

Рота "Торнадо" базувалася в містечку Привілля Луганської області. Бійці конфліктували з Геннадієм Москалем, який тоді очолював Луганську ОДА, звинувачуючи один одного в "кришуванні" контрабанди. У червні 2015 року Москаль звинуватив бійців "Торнадо" в тому, що ті незаконно зупинили поїзд, який віз в Алчевськ (знаходиться в окупованій частині Луганської області) вугілля-антрацит. У свою чергу бійці роти заявили, що поїзд віз контрабанду, а також боєприпаси. 17 червня Онищенка і ще кілька бійців "Торнадо" були заарештовані, а наступного дня Арсен Аваков своїм наказом розформував роту.

Військова прокуратура звинувачує Онищенко в тому, що на посаді командира роти він створив злочинне угрупування, до складу якого входило щонайменше 20 осіб. Командир забезпечив їм "сприятливі умови для проходження служби": звільнив від робіт по господарству, дозволяв йти з розташування роти по своїх справах, користуватися автомобілями роти в своїх цілях, віддавати накази іншим бійцям від свого імені.

"Всередині створеної Онищенко Р. І. злочинної організації існувала чітка конспірація, яка виражалася в тому, що особи, які входили до її складу, називали один одного за прізвиськами, крім звернення до один одного за цим даними з метою унеможливити їх ідентифікацію, насамперед незаконно затриманими особами", - сказано в обвинувальному акті, що угруповання фінансувалася з "общака" - грошей, отриманих злочинним шляхом, засобів волонтерів та щомісячних відрахувань із зарплат інших членів роти.

Алгоритм дії Онищенко і "подільників", за версією звинувачення, був приблизно такий: вони визначали жертв, після чого забирали в них автомобілі, гроші і цінності, діючи під приводом необхідності в умовах бойових дій. Слідство стверджує, що бійці не тільки грабували, а й містили деяких з своїх жертв на своїй базі, в підвалі школи №32 в Привіллі, де їх били і катували.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст