Головна Блог Аналітична стаття Legal Tech ШІ в адвокатурі: правила гри змінюються вже зараз

ШІ в адвокатурі: правила гри змінюються вже зараз

10.03.2023
Переглядів : 1980

У 2022 році одразу кілька проєктів на основі ШІ стали відомі широкому загалу. Суперечки про те, чи може робот замінити людину отримали нове життя, в тому числі і серед юристів. В цій сфері штучний інтелект вже використовують багато років, однак повноцінних роботів-адвокатів поки досі не зʼявилося. Тож давайте поговоримо про майбутнє ШІ в юриспруденції і майбутнє LegalTech загалом.

Читайте статтю: Прощавайте юристи, привіт штучний інтелект: чи варто хвилюватись?

Бум штучного інтелекту

За даними McKinsey & Company, за останні пʼять років використання штучного інтелекту зросло більш ніж удвічі. Особлива зацікавленість до цього ринку зʼявилася зі стрімким розвиток OpenAI — компанії, яка створює продукти на основі ШІ.

Нещодавно в медіа зʼявилася інформація, що Microsoft готова вкласти в OpenAI додаткових $10 млрд. Від розмов про неможливість штучного інтелекту навіть частково замінити людину до десятимільярдної угоди пройшло кілька років і це лише початок.

Продукт OpenAI під назвою ChatGPT за згадками в ЗМІ ймовірно вже обійшов розрекламований метавсесвіт від Meta. Це означає, що вектор розвитку ринку технологій різко змінився у 2022 році. Потрохи в цій сфері найвпливовішими стають компанії повʼязані зі штучним інтелектом.

Навіть Google, яку вважали піонером ШІ, змушена наздоганяти конкурентів. У журналістів The New York Times зʼявилася інформація, що компанія паралельно розробляє аж 20 продуктів, які працюватимуть на основі штучного інтелекту. Серед них зокрема пошуковик з інтегрованим чат-ботом. Так Google намагається не програти гонку з Microsoft.

Складається враження, що штучний інтелект якось несподівано увірвався на ринок технологій, народив багато стартапів і викликав побоювання у спеціалістів. Журналістів, митців, юристів, маркетологів та інших лякають, що їх роботу скоро повністю замінить ШІ. Розмови про це точаться вже давно, але тепер вони підкріплені реальними прикладами. Щоправда, багато з них якраз говорять про зворотний ефект.

Читайте статтю: AI в праві: Чи здатний ChatGPT замінити професію юриста?

Як юристи використовують штучний інтелект

Компанії зі сфери LegalTech, які полегшують роботу юристам, сьогодні шукають ідеї для нових інструментів. Однак, як показало дослідження Bloomberg, не так багато юристів готові до їх запровадження. На ринку добре розповсюджені хмарні продукти та інструменти управління фінансами. Але, для прикладу, програми аналітики судових процесів використовують лише 21% адвокатів. Інструменти для складання проєктів — тільки 10%.

Головна перешкода, як визначили в опитуванні, — недостатня підкованість людей в роботі з технологічними продуктами. Вже на цьому етапі можна зробити важливий висновок: не всі юристи зараз готові працювати з технологіями. Ймовірно такі консервативні ринки ще не скоро впустять штучний інтелект. Однак продукти на основі ШІ в LegalTech існують і їх не мало. Ось кілька прикладів їх використання:

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст