Головна Блог Аналітична стаття Статті ЩОДО ПЕНСІЙНИХ ПІЛЬГ ДЛЯ УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРЕСТИЧНИХ ОПЕРАЦІЙ

ЩОДО ПЕНСІЙНИХ ПІЛЬГ ДЛЯ УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРЕСТИЧНИХ ОПЕРАЦІЙ

11.05.2017
Переглядів : 1851

Щодо Закону України «Про внесення змін до деяких законів

України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій

осіб із числа учасників антитерористичної операції"

1. Пільгою у пенсійному забезпеченні для учасників антитерористичної операції стало те, що Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції» № 3252 від 18 жовтня 2016 року (далі - Закон) внесено зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058, відповідно до якого, учасники Антитерористичної операції чоловіки мають право на призначення пенсії за віком з 55 років, жінки - з 50-ти років.

2. Обов`язковою умовою нарахування пенсії учасникам АТО є наявність в особи страхового стажу не менш як 25 років для чоловіків та 20 років для жінок. Крім того, участь в антитерористичній операції має бути підтверджена відповідними документами - посвідченням учасника АТО, довідкою про участь в АТО.

3. Закон встановив, що право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок мають такі категорії осіб:

  1. Військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, а також ті, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення;
  2. Дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов’язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при виконанні обов’язків військової служби (службових обов’язків), захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, особи, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 20 статті 6, інваліда війни відповідно до пунктів 12 та 13 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", особи з числа резервістів і військовозобов’язаних, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6, інваліда війни відповідно до пункту 11 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки, яким надано статус особи, на яку поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", відповідно до абзаців шостого та сьомого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону, а також абзацу восьмого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону з числа членів сімей резервістів і військовозобов’язаних.

4. Для призначення пенсії відповідно до Закону, необхідно подати до відповідного управління Пенсійного фонду пакет загальновстановлених документів, до якого належать:

1) Заява за встановленим зразком;

2) Паспорт (інший документ, що засвідчує особу, її місце проживання (реєстрації) та вік;

3) Довідка ДПІ про присвоєння ідентифікаційного номера (або відповідна відмітка в паспорті для осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера);

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст