Головна Блог Новини Що робити, якщо не встиг оновити дані за 60 днів

Що робити, якщо не встиг оновити дані за 60 днів

30.05.2024
Переглядів : 23592

Як повідомила “Суспільному” рівненська експертка з мобілізаційних питань та військового обліку Наталія Печериця, на законодавчому рівні посилили адміністративну відповідальність за порушення правил військового обліку.

“До тих порушників, які не встигнуть протягом 60 днів оновити свої дані, будуть застосовувати адміністративний штраф. Це від 17 тисяч до 25,5 тисяч гривень. До речі, тим, хто ігнорує цей обов’язок, повістки будуть надсилати за будь-якою адресою, яка є в базі ТЦК. І ця повістка буде вважатися належним чином врученою. А коли людина оновить дані, то вона уникне відповідальності і не отримає цього штрафу”, – зазначила Печериця.

Користуйтеся коонсультацією: Як оскаржити вручення повістки, виписаної на коліні?

Вагомих причин невчасного оновлення даних, які можуть людині пробачити, у законі про мобілізацію не прописали. Ймовірно, як зазначає експертка, для того й визначили альтернативні способи оновлення даних. Наприклад, щоб завантажити застосунок “Резерв+” і оновити через нього дані. Можливо, цей 60-денний строк продовжать. Але наразі законом цього не передбачили.

Користуйтеся коонсультацією: Як оскаржити штраф ТЦК – 17 000 грн., який буде накладатися з 17 липня

“Постанова № 560 деталізує, які є поважні причини неприбуття по повістці. Це перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території або смерть близького родича. Це може бути смерть когось із батьків, дружини, чоловіка, дитини, рідного брата чи сестри, діда чи баби, або близького родича дружини. І цією постановою чітко закріпили алгоритм дій: що треба людині зробити, якщо вона з поважних причин не прийшла по повісті”, – резюмувала експертка.

Згадайте новину: Чоловік мобілізаційного віку не оновив дані: чи вважатиметься повістка, надіслана поштою, врученою

Вона пояснила, якщо людина має поважну причину, то не пізніше трьох днів, від визначених у повістці дати й часу, повідомити про причини неявки. Також закріпили обов’язок прибути потім упродовж семи днів. Тобто спочатку повідомити протягом трьох днів про причину неявки, а потім упродовж семи днів прибути. Інакше – буде штраф.

Представник військовозобов’язаного до ТЦК прийти не зможе. Закон цього не передбачає. Це стосується також людей, які за кордоном. Вони повинні оновити дані особисто.

Підготував: Шевченко Тарас

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст