БізнесЦензор проаналізував законопроект та зробив конспект ключових тез, які стосуються неповернення збанкрутілих та націоналізованих банків колишнім власникам.
Верховна рада в першому читанні прийняла "антиКоломойський" закон. Це народна назва закону, який може врятувати Україну від дефолту в умовах пандемії коронавірусу, світової економічної кризи, падіння доходів бюджету та пікових виплат за зовнішніми боргами.
Прийнятий у першому читанні законопроект стосується, в першу чергу, забезпечення неповернення націоналізованого Приватбанку колишнім власникам - Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову.
Приватбанк було націоналізовано в 2016 році після того, як попередні власники вивели з нього $5,5 млрд. Наразі в українських судах знаходяться сотні позовів колишніх власників банку, які хочуть його повернути, або отримати від платників податків України компенсацію в кілька мільярдів доларів.
Прийняття законопроекту "Про внесення змін до законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності" є однією з ключових вимог Міжнародного валютного фонду (МВФ) для надання Україні термінової фінансової допомоги в розмірі до $10 млрд.
Фонд відмовляється надати Україні фінансування без прийняття цього закону, оскільки допоки побоюється, що в результаті перемоги в судах колишніх акціонерів банку, є ризик повернення їм Приватбанку і великих фінансових витрат України, в тому числі і за рахунок наданого кредиту від МВФ.
"АнтиКоломоймоський" закон було розроблено з урахуванням вимог МВФ та стосується не тільки спроб колишніх власників Приватбанку повернути банк і отримати від держави компенсацію.
Справа в тому, що після виведення з ринку близько сотні неплатоспроможних банків, деякі їхні власники через суди почали скасовувати рішення НБУ і, таким чином, на ринку з'явилися "зомбі банки" - без банківської ліцензії.
Прийняття цього закону в цілому зробить такі повернення банків колишнім власникам неможливим. Єдине на що вони зможуть розраховувати - компенсація завданих збитків, які їм ще потрібно буде довести.
БізнесЦензор проаналізував законопроект та зробив конспект ключових тез, які стосуються неповернення збанкрутілих та націоналізованих банків колишнім власникам.
Вспомните новость: Президент Зеленский победил Коломойского в первом чтении
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.