Головна Блог Новини Самочинне будівництво каратиметься позбавленням волі: депутат Шуляк назвала строки

Самочинне будівництво каратиметься позбавленням волі: депутат Шуляк назвала строки

13.01.2023
Переглядів : 1452
Самочинне будівництво будівель або споруд каратиметься позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років у тому випадку, якщо ці дії створили небезпеку чи призвели до настання тяжких технологічних аварій, екологічних катастроф, загибелі або масового захворювання населення.
Про це повідомляє голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк.
За її словами, таку норму містить законопроект № 5877 про зміни до Кримінального кодексу України та Кодексу про адміністративні правопорушення у будівельній сфері. Цей документ — логічне продовження законопроекту № 5655 про містобудування.
«Незаконні споруди не просто формально порушують якісь абстрактні бюрократичні норми. Вони завдають цілком реальною шкоди людям або природі. Це — злочин, і винні в ньому мають нести покарання», — зазначила вона.
Згідно з законопроєктом, самочинне будівництво на самовільно зайнятих земельних ділянках, яким завдано значної шкоди її законному власнику, каратиметься:
Також документом передбачений тимчасовий арешт об’єктів незаконного будівництва, який накладається на період розгляду справи до виконання постанови про адміністративне порушення. Тобто, мова про тимчасове позбавлення можливості відчуження, користування та розпорядження такими об’єктами з метою припинення правопорушення та відшкодування заподіяних збитків.
Як повідомлялося раніше, законопроект № 5877 є доповненням до базового документу реформи містобудування, законопроекту № 5655, прийнятого парламентом 13 грудня 2022 року. Включити його положення до самого № 5655 було неможливо, оскільки зміни до Кримінального кодексу обов’язково мають проводитися окремими законами.
Нагадаємо, законопроєкт № 5655 про реформу містобудування має на меті тотальну цифровізацію процесу будівництва. Така прозорість, зокрема, буде сприяти залученню іноземних коштів для післявоєнної відбудови українських міст.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст