Вища рада правосуддя 29 серпня 2024 року повідомила до Кабінету міністрів та Міністерства фінансів про необхідність переглянути розрахунок базового посадового окладу судді, який наразі визначено у розмірі 2102 гривні.
Рада правосуддя зазначила, що починаючи з 2021 року закон «Про Державний бюджет» визначає «окремий розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який встановлюється для визначення базового посадового окладу судді» на рівні 2102 гривні.
Згадайте новину: Пенсії суддів – 200 тис. грн, більшості пенсіонерів – 4 тис. грн: чому у виплатах величезна різниця
За основу визначення тоді був взятий прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений ще на 2020 рік.
Разом з тим, з 2020 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб щороку зростав і станом на 1 січня 2024 року становить 3028 гривень.
Таким чином, наразі розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який встановлюється для визначення базового посадового окладу судді, складає лише 69,4% від актуального розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згадайте новину: Маселко скурвился? Цей член ВРП голосував проти позбавлення хабарника Князева статусу судді....
При цьому у 2025 році планується знову залишити розрахунок базового посадового окладу судді на рівні 2102 гривні.
На думку ВРП, вже настав час покласти край штучному обмеженню розміру базового посадового окладу судді.
Згадайте новину: Аудитори встановили, що держава виплатила 430 млн грн винагороди суддям, які не здійснювали правосуддя чи взагалі є колаборантами
«Відповідна позиція є помилковою, адже продовження у 2024 році та у 2025-2027 роках подібної практики щодо визначення окремого розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру прожиткового посадового окладу судді, суперечить чинному законодавству й призводить до порушення порядку та умов нарахування й виплати суддівської винагороди згідно із частиною другою статті 130 Конституції та статтею 135 Закону «Про судоустрій і статус суддів», - зазначено у зверненні Ради правосуддя до виконавчої влади.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.