Під час «Революції Гідності» влада тиснула на протестувальників різними методами. Наприклад, за допомогою судової системи. Українські судді часів президентства Януковича масово забороняли мирні протести та безпідставно обирали жорсткі запобіжні заходи затриманим. Проєкт ГО «Всеукраїнське об’єднання «Автомайдан» «База суддів Майдану» нараховує понад 300 служителів Феміди, які були причетні до утисків протестувальників. Наразі більшість із них продовжують судити українців та отримувати кошти з державного бюджету.
На десяту річницю «Революції Гідності» журналісти «Слідства.Інфо» вирішили дізнатися, чим займаються нині судді Майдану. Більшість цих служителів Феміди на сьогодні уникли покарання за свої дії: кримінальні провадження щодо них закрили, дехто з них оскаржив своє звільнення або просто пішов у відставку.
Згідно із Законом «Про судоустрій і статус суддів» кожен суддя, який іде у відставку, утримується державою пожиттєво. Розмір цього щомісячного утримання залежить від зарплатні судді та його стажу — чим вищий стаж, тим більше суддя отримує грошей. Ці виплати можуть сягати сотень тисяч гривень на місяць.
Ігор Лічевецький — один із багатьох суддів «Майдану», хто вирішив скористатися можливістю пожиттєвого утримування за кошт українців.
Під час «Революції гідності», у 2014-му колегія суддів, у якій був Лічевецький, розглядала апеляційну скаргу на постанову ОАСКу (нині ліквідованого спеціалізованого адміністративного суду Києва, — прим.) про заборону мирних протестів на Майдані. Попри те, що одна з членкинь колегії — суддя Олександра Мацедонська — побачила порушення й відмовилася підтримувати рішення, Лічевецький разом з іншим суддею Володимиром Мельничуком фактично легалізували незаконну постанову ОАСКу.
«Лічевецький мав чудову можливість скасувати постанову ОАСКу, яка стала формальною причиною для силового розгону протестувальників на Майдані. Але він своє рішення виніс й постанову ОАСКу залишили в силі», — розповідає голова ГО «Всеукраїнське об’єднання «Автомайдан» Катерина Бутко.
Спочатку Лічевецькому та іншим суддям, які заборонили мирні протести, загрожувало звільнення, бо Тимчасова спеціальна комісія (ТСК) з перевірки суддів загальної юрисдикції знайшла порушення у постанові ОАСКу та апеляції. Але до звільнення не дійшло, бо судді успішно оскаржили рішення ТСК.
Після цього Лічевецький спокійно продовжив працювати та потрапив до Шостого апеляційного адміністративного суду, й звідти пішов у відставку в липні 2023 року. Тепер він перебуває на утримуванні у держави, тобто щомісяця отримує виплати з бюджету, середній розмір яких складає майже 100 тисяч гривень.
Лічевецький вважає, що заслуговує на пожиттєве утримування. Зараз він виховує дітей і не хоче згадувати минуле.
Згідно з інформацією «Бази даних суддів Майдану», 61 суддя з тих, хто перешкоджав мирним протестам, пішли у відставку та зараз утримуються за кошт українців.
Згадайте новину: Призначений безстроково.Чому виправдали суддю Печерського райсуду м. Києва Віктора Кицюка
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.