Спочатку трошки про нормативну базу.
Відповідно до ч. 5 ст. 41 Конституції України примусове відчуження об'єктів права приватної власності з наступним повним відшкодуванням їх вартості допускається лише в умовах воєнного чи надзвичайного стану.
Аналогічна норма міститься у ст. 353 ЦК України.
Примусове відчуження з повним відшкодуванням вартості називається реквізицією.
На відміну від реквізиції У разі стихійного лиха, аварії, епідемії, епізоотії та за інших надзвичайних обставин, реквізиція в умовах воєнного або надзвичайного стану здійснюється з наступним відшкодуванням вартості а не попереднім.
Це саме передбачено у ст. 3 Закону України «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму військового або надзвичайного стану» відшкодування вартості в умовах військового часу є необов’язковою умовою, хоча це прямо суперечить Конституції України та ЦК України.
Безоплатним може бути не відчуження а лише вилучення (застосовується тільки до державного майна), тому прошу не плутати ці поняття.
Користуйтеся консультацією: 4 умови вилучення авто для воєнних потреб
Що важливо знати про примусове відчуження:
Коротко про повернення майна
Після завершення воєнного часу, власник майна має право за своїм вибором наполягати на поверненні майна ( в судовому порядку) або на компенсацію, або на отримання іншого майна взамін відчуженого (якщо це можливо).
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.