Головна Блог Новини Продав крипту - плати податок

Продав крипту - плати податок

19.07.2022
Переглядів : 2232

Відповідно до закону «Про віртуальні активи», учасниками ринку є постачальники послуг, пов’язані з оборотом віртуальних активів, а також інші особи, що здійснюють операції у своїх інтересах.

Як пояснюють у Державній податковій службі, такими постачальниками можуть бути лише юридичні особи, які в інтересах третіх осіб надають одну чи більше послуг:

  • зберігання або адміністрування віртуальних активів чи ключів віртуальних активів;
  • обмін віртуальних активів;
  • переказ віртуальних активів;
  • посередницькі послуги, пов’язані з віртуальними активами.

Для реєстрації юрособи на ринку віртуальних активів необхідно пройти ряд складних процедур, зокрема отримати ліцензію, внести значну суму в статутний капітал товариства та пройти відповідну перевірку з боку держави.

ТАБЛОЇД: Білл Гейтс розкритикував NFT: вони працюють лише на теорії «більшого дурня»

Мінімальний статутний капітал для криптовалютних бірж, відповідно до закону, від 42 тис. дол. для резидентів, від 21 тис. дол. для нерезидентів.

Особи, які матимуть бажання займатися бізнесом, пов’язаним з віртуальними активами, повинні користуватися послугами посередників, тобто юридичних осіб з відповідної ліцензією.

Згадайте новину: Чи законно майнити криптовалюту

Доходи від операцій з віртуальними активами оподатковуються ПДФО за основною ставкою 18% і військовим збором — 1,5%.

Ідеться про оподаткування всього доходу, а не різниці між ціною продажу та придбання.

Питання криптовалюти та ФОПів — неоднозначне. Окремих КВЕДів для операцій з криптою немає.

У Державній податковій службі також пояснили щодо доходів, отриманих фізичними особами від продажу криптовалют. Такий дохід включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу. Він відображається в розділі ІІ декларації.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст