Головна Сервіси для юристів Постанови КМУ Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо проектів містобудівної документації на місцевому рівні

Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо проектів містобудівної документації на місцевому рівні | від 25-10-2022 - 555-2011-п

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА від 25 травня 2011 р. N 555 Київ

Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо проектів містобудівної документації на місцевому рівні

{ Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1196 ( 1196-2022-п ) від 21.10.2022 }

{ Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 532 ( 532-2013-п ) від 24.07.2013 N 45 ( 45-2019-п ) від 23.01.2019 N 1196 ( 1196-2022-п ) від 21.10.2022 }

Відповідно до статті 21 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" ( 3038-17 ) Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок проведення громадських слухань щодо проектів містобудівної документації на місцевому рівні, що додається.

{ Постановляюча частина із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1196 ( 1196-2022-п ) від 21.10.2022 }

Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ

Інд. 70

ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 р. N 555 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2022 р. N 1196 ( 1196-2022-п )

ПОРЯДОК проведення громадських слухань щодо проектів містобудівної документації на місцевому рівні

1. Цей Порядок визначає механізм проведення громадських слухань щодо проектів містобудівної документації на місцевому рівні: комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад (далі - комплексні плани), генеральних планів населених пунктів, а також детальних планів територій у межах та за межами населених пунктів.

2. Проведення громадських слухань щодо проектів містобудівної документації на місцевому рівні (далі - громадські слухання) здійснюється в рамках проведення процедури громадського обговорення під час розроблення відповідних проектів містобудівної документації із урахуванням вимог Закону України "Про стратегічну екологічну оцінку" ( 2354-19 ).

3. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:

1) громадські інтереси - потреби та прагнення громадськості, пов’язані із забезпеченням благополуччя, здоров’я, стабільності, безпеки та сталого розвитку, умов для належної реалізації та захисту прав, у тому числі прав власності, та інші потреби, що виникають у зв’язку із розробленням, затвердженням і реалізацією містобудівної документації під час планування та забудови територій;

2) громадські слухання - обов’язковий публічний захід, що здійснюється в рамках процедури громадського обговорення проекту містобудівної документації, метою проведення якого є врахування громадських інтересів;

У зазначеному Порядку термін "громадськість" використовується в значенні, наведеному в Законі України "Про стратегічну екологічну оцінку" ( 2354-19 ).

4. У громадських слуханнях можуть брати участь:

громадськість;

уповноважені особи підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, які розташовані на території, щодо якої розробляється така документація;

уповноважені посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, повноваження яких поширюється на територію, щодо якої розробляється містобудівна документація, а також на територію, суміжну з територією, щодо якої розробляється така документація;

представники замовника розроблення містобудівної документації та розробника містобудівної документації.

5. Організатором проведення громадських слухань є замовник розроблення містобудівної документації.

Під час реєстрації учасників громадських слухань та пропозицій (зауважень) громадськості організатором проведення громадських слухань забезпечується ідентифікація фізичних осіб, представників юридичних осіб.

Пропозиції (зауваження) фізичних та юридичних осіб, які не подали підтвердних документів для забезпечення їх ідентифікації, не розглядаються.

6. Під час проведення громадських слухань щодо проекту комплексного плану обов’язковою є участь представників (фізичних осіб) не менш як трьох чвертей населених пунктів (або старостинських округів, до яких входять населені пункти) від загальної кількості населених пунктів, що входять до складу територіальної громади, для якої розробляється комплексний план.

Обов’язковою є участь не менш як двох представників (фізичних осіб) від кожного населеного пункту (або старостинського округу, до якого входить населений пункт), щодо якого у складі комплексного плану розробляються планувальні рішення стосовно генерального плану населеного пункту.

7. Громадські слухання проводяться у строк, визначений для проведення процедури громадського обговорення, але не раніше 10 днів з дати оприлюднення проекту містобудівної документації на місцевому рівні.

Інформація про проведення громадських слухань (час і місце проведення, вимоги до учасників громадських слухань згідно з цим Порядком) оприлюднюється одночасно із оприлюдненням проекту містобудівної документації на місцевому рівні (в одному інформаційному повідомленні), а також додатково в окремому інформаційному повідомленні на офіційному веб-сайті замовника розроблення містобудівної документації за п’ять робочих днів до визначеної дати проведення громадських слухань.

8. Інформаційне повідомлення про проведення громадських слухань повинно містити такі відомості:

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст