Головна Сервіси для юристів Постанови КМУ Про затвердження Положення про лікарсько-льотну експертизу в державній авіації України

Про затвердження Положення про лікарсько-льотну експертизу в державній авіації України | від 11-02-2020 - z1566-17

Про затвердження Положення про лікарсько-льотну експертизу в державній авіації України

{Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони
№ 2 від 08.01.2020}

Відповідно до частини дванадцятої статті 2 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу", частини другої статті 7 Повітряного кодексу України та з метою якісного проведення лікарсько-льотної експертизи авіаційного персоналу державної авіації України НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про лікарсько-льотну експертизу в державній авіації України, що додається.

2. Пункт 2.8 розділу І, пункт 1.6 розділу ІІ, розділ ІІІ, додатки 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14 серпня 2008 року № 402, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2008 року за № 1109/15800 (зі змінами), виключити.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

ПОЛОЖЕННЯ
про лікарсько-льотну експертизу в державній авіації України

І. Загальні положення

1. Це Положення визначає єдині вимоги до організації і проведення лікарсько-льотної експертизи (далі - ЛЛЕ) та є обов’язковим для керівництва і виконання всіма суб’єктами авіаційної діяльності державної авіації України (далі - САД ДАУ), військовими комісаріатами у частині, що їх стосується.

ЛЛЕ підлягають:

особи льотного складу;

персонал з керування безпілотними авіаційними комплексами 1 класу міні та вище;

{Абзац четвертий пункту 1 розділу I в редакції Наказу Міністерства оборони № 2 від 08.01.2020 }

персонал з управління повітряним рухом;

парашутисти;

кандидати на навчання та курсанти, слухачі вищих навчальних закладів, що здійснюють підготовку льотного складу, персоналу з керування безпілотними авіаційними комплексами та управління повітряним рухом (далі - ВНЗ);

військовозобов’язані, які перебувають на обліку у військових комісаріатах на посадах льотного складу, персоналу з керування безпілотними авіаційними комплексами та управління повітряним рухом;

кандидати на посади льотного складу, персоналу з керування безпілотними авіаційними комплексами та управління повітряним рухом, парашутистів.

2. ЛЛЕ, яка є складовою військово-лікарської експертизи, за показниками стану здоров’я, фізичного розвитку і професійно важливих психофізіологічних якостей визначає придатність осіб, які підлягають ЛЛЕ, до виконання польотів, керування безпілотними авіаційними комплексами (далі - БпАК), управління повітряним рухом (далі - УПР), виконання стрибків з парашутом та навчання у ВНЗ.

3. Терміни, які використовуються у цьому Положенні, вживаються у значеннях, наведених у Повітряному кодексі України та інших нормативно-правових актах України з питань діяльності у галузі авіації.

4. Завдання ЛЛЕ:

визначення за станом здоров’я, фізичним розвитком та індивідуальними психофізіологічними якостями, шляхом проведення медичного огляду лікарсько-льотними комісіями (далі - ЛЛК) ступеня придатності:

осіб льотного складу (далі - ЛС) - до виконання польотів;

персоналу з керування БпАК - до керування БпАК;

персоналу з УПР - до УПР;

парашутистів - до виконання стрибків з парашутом;

кандидатів на навчання та курсантів ВНЗ - до льотного навчання, навчання з керування БпАК, навчання з УПР;

виявлення серед оглянутих осіб таких, які за станом здоров’я потребують проведення лікувально-профілактичних або реабілітаційних заходів;

визначення за станом здоров’я придатності до виконання польотів (керування БпАК, УПР, виконання стрибків з парашутом) осіб, яких залучають до участі у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки;

вивчення впливу роботи за фахом та навчання у ВНЗ на стан здоров’я і психофізіологічні якості осіб, що підлягають ЛЛЕ;

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст