1. Для спеціальних дільниць з всеукраїнського референдуму, утворених в установах виконання покарань, попередні та уточнені списки виборців складаються органами ведення Державного реєстру виборців, які передаються в порядку та строки, встановлені цим Законом для передачі списків виборців на звичайних дільницях всеукраїнського референдуму.
2. На спеціальних дільницях всеукраїнського референдуму, утворених у стаціонарних закладах охорони здоров’я, на суднах, які перебувають у день проведення всеукраїнського референдуму у плаванні під Державним Прапором України, на полярних станціях України, у слідчих ізоляторах та інших місцях тимчасового перебування виборців з обмеженими можливостями пересування, списки виборців складаються не пізніш як за сім днів до дня голосування відповідними дільничними комісіями з всеукраїнського референдуму за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, на підставі відомостей, поданих керівниками відповідних закладів, установ, полярної станції України, капітанами суден, на яких утворені такі дільниці з всеукраїнського референдуму.
3. Відомості, зазначені у частині другій цієї статті, подаються в одному примірнику за підписом керівника відповідного закладу, установи, полярної станції України, капітана судна і засвідчуються відповідною печаткою. Керівник відповідного закладу, установи, полярної станції України, капітан судна забезпечує подання та достовірність зазначених відомостей дільничній комісії з всеукраїнського референдуму не пізніш як за дев’ять днів до дня голосування.
4. Подання вноситься за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, та повинно містити стосовно кожного виборця відомості про:
1) прізвище, власне ім’я (усі власні імена), по батькові (за наявності);
2) дату народження (число, місяць, рік);
3) виборчу адресу;
4) відмітку у графі "Примітки" про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися (за наявності підстав).
Виборці, які повинні залишити стаціонарний заклад охорони здоров’я до дня голосування, до таких відомостей та до списку виборців на відповідній спеціальній дільниці з всеукраїнського референдуму не включаються.
5. Після складання списку виборців на спеціальній дільниці з всеукраїнського референдуму дільнична комісія з всеукраїнського референдуму невідкладно передає відомості про включених до нього виборців до органу ведення Державного реєстру виборців за своїм місцезнаходженням.
Зміст списку виборців на дільниці з всеукраїнського референдуму, утвореній на судні, що перебуває у плаванні під Державним Прапором України, чи на полярній станції України, передається за допомогою технічних засобів зв’язку до відповідної окружної комісії з всеукраїнського референдуму, яка негайно передає його до органу ведення Державного реєстру виборців за своїм місцезнаходженням.
6. У разі якщо виборець прибув до стаціонарного закладу охорони здоров’я пізніш як за десять днів до дня голосування, але раніше ніж за два дні до дня голосування, відповідна дільнична комісія з всеукраїнського референдуму уточнює список виборців, включаючи виборця до списку виборців на підставі відомостей, поданих невідкладно керівником відповідного закладу, підпис якого засвідчується печаткою відповідного закладу.
7. Виборець, який прибув до стаціонарного закладу охорони здоров’я у тому населеному пункті, в якому він проживає, може звернутися до відповідної комісії з всеукраїнського референдуму звичайної дільниці, на якій він включений до списку виборців, щодо можливості проголосувати за місцем свого перебування в порядку та строки, встановлені цим Законом. У такому разі до списку виборців на спеціальній дільниці такий виборець не включається.
8. У разі утворення спеціальної дільниці у винятковому випадку список виборців складається дільничною комісією з всеукраїнського референдуму не пізніш як за сім днів до дня голосування на підставі відомостей, поданих керівником відповідного закладу, установи, капітаном судна, командиром військової частини (формування). Зазначені відомості подаються не пізніш як за вісім днів до дня голосування в одному примірнику за підписом керівника закладу, установи, капітана судна, командира військової частини (формування) і засвідчуються відповідною печаткою. Після складання списку виборців на такій дільниці дільнична комісія з всеукраїнського референдуму невідкладно передає відомості про виборців, включених до цього списку, до органу ведення Державного реєстру виборців за своїм місцезнаходженням.
9. Виборець має право особисто звернутися із заявою до дільничної комісії з всеукраїнського референдуму спеціальної дільниці або безпосередньо до суду щодо уточнення списку виборців.
10. Заява, зазначена у частині дев’ятій цієї статті, може бути подана до відповідної дільничної комісії з всеукраїнського референдуму не пізніш як за два дні до дня голосування. Така заява розглядається комісією з всеукраїнського референдуму невідкладно. За підсумком розгляду заяви дільнична комісія з всеукраїнського референдуму зобов’язана прийняти рішення про внесення зміни до списку виборців або мотивоване рішення про відмову в задоволенні заяви. Копія рішення видається виборцю у день його прийняття. Заява, подана до комісії з всеукраїнського референдуму після зазначених строків, залишається без розгляду.
11. Адміністративний позов про уточнення списку виборців може бути поданий до суду в порядку і строки, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України.
12. При внесенні змін до списку виборців на спеціальній дільниці дільнична комісія з всеукраїнського референдуму спеціальної дільниці невідкладно передає відомості про виборців, включених до списку виборців або виключених зі списку, до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців.
13. У разі отримання таких відомостей пізніш як за п’ять днів до дня голосування та виявлення кратного включення виборця до списку виборців на іншій дільниці орган ведення Державного реєстру виборців невідкладно повідомляє про це відповідну дільничну комісію з всеукраїнського референдуму.
14. Члени дільничної комісії з всеукраїнського референдуму спеціальної дільниці, які мають право голосу на всеукраїнському референдумі, включаються до списку виборців на цій дільниці на підставі рішення відповідної комісії з всеукраїнського референдуму щодо утворення дільничної комісії з всеукраїнського референдуму цієї спеціальної дільниці.
15. У день, що передує дню голосування, після внесення змін відповідно до цієї статті список виборців на спеціальній дільниці закривається шляхом закреслення незаповнених граф для внесення прізвищ виборців таким чином, щоб унеможливити внесення до списку додаткових виборців, підписується головою або заступником голови і секретарем дільничної комісії з всеукраїнського референдуму та скріплюється печаткою дільничної комісії з всеукраїнського референдуму.
16. У день голосування зміни до уточненого списку виборців не вносяться.
17. Голова або заступник голови чи секретар дільничної комісії з всеукраїнського референдуму в день голосування виправляють неточності та технічні описки в уточненому списку виборців - неправильне написання прізвища, власного імені (усіх власних імен), по батькові (за наявності), дати народження, номера будинку, квартири місця проживання, - якщо, незважаючи на такі технічні описки, зрозуміло, що до списку виборців на спеціальній дільниці включено саме того виборця, який прибув для голосування. Таке виправлення засвідчується підписом голови або заступника голови чи секретаря дільничної комісії з всеукраїнського референдуму у графі "Примітки".
18. Виборець не пізніш як за п’ять днів до дня голосування може звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців із заявою про включення його до списку виборців спеціальної дільниці з електронного голосування. Така заява може бути подана виборцем особисто в паперовому вигляді або в електронній формі засобами автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи. Заява в електронній формі створюється з використанням кваліфікованого електронного підпису. Заява, подана після зазначеного строку, залишається без розгляду.
Форма заяви про включення виборця до списку виборців спеціальної дільниці з електронного голосування затверджується Центральною виборчою комісією.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.