Головна Сервіси для юристів Закони Про страхування Стаття 63. Особливості ліквідації страховика за рішенням його загальних зборів

Стаття 63. Особливості ліквідації страховика за рішенням його загальних зборів

Попередня

108/169

Наступна

1. Ліквідація страховика за рішенням його загальних зборів здійснюється у порядку, визначеному Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, законами України "Про акціонерні товариства" та "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю", з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.

2. Вихід страховика з ринку шляхом прийняття рішення загальними зборами про ліквідацію страховика здійснюється за умови отримання страховиком дозволу Регулятора на вихід з ринку шляхом ліквідації та затвердження Регулятором порядку ліквідації страховика.

3. Ліквідація страховика розпочинається після отримання дозволу Регулятора на вихід з ринку шляхом ліквідації.

4. Регулятор надає дозвіл чи відмовляє у наданні дозволу на вихід з ринку шляхом ліквідації протягом одного місяця з дня отримання від страховика заяви про ліквідацію та документів, що додаються до неї.

5. Для отримання дозволу на вихід з ринку шляхом ліквідації страховик подає до Регулятора заяву про ліквідацію і такі документи та інформацію:

1) рішення загальних зборів про ліквідацію страховика;

2) порядок ліквідації страховика;

3) призначення суб’єкта аудиторської діяльності;

4) призначення персонального складу ліквідаційної комісії;

5) строки проведення ліквідації;

6) іншу інформацію та документи, передбачені нормативно-правовими актами Регулятора.

Регулятор залишає заяву страховика про надання йому дозволу на вихід з ринку шляхом ліквідації без руху, якщо такий страховик подав неповний пакет документів, необхідних для надання цього дозволу, або така заява подана з порушенням встановлених законодавством вимог. У такому разі Регулятор протягом 15 робочих днів з дня одержання заяви надсилає страховику повідомлення в письмовій формі (паперовій або електронній) про залишення заяви про надання йому дозволу на вихід з ринку шляхом ліквідації без руху із зазначенням виявлених недоліків з посиланням на порушені вимоги законодавства, порядку і строку усунення таких недоліків, а також порядку і строків оскарження рішення про залишення заяви без руху.

{Частину п'яту статті 63 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

У разі усунення страховиком виявлених недоліків у строк, встановлений Регулятором, заява вважається поданою в день її первинного подання, а строк розгляду заяви продовжується на строк залишення такої заяви без руху.

{Частину п'яту статті 63 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

6. Регулятор має право відмовити у наданні дозволу на вихід з ринку шляхом ліквідації, якщо:

1) страховика віднесено Регулятором до категорії неплатоспроможних;

2) у встановлений Регулятором строк не усунено недоліки, що стали підставою для залишення заяви страховика про надання йому дозволу на вихід з ринку шляхом ліквідації без руху;

{Пункт 2 частини шостої статті 63 в редакції Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

3) документи, подані для отримання дозволу, містять неповну та/або недостовірну інформацію;

4) документи, подані для отримання дозволу та/або інформація, що в них міститься, не відповідають вимогам законів України та нормативно-правових актів Регулятора.

{Пункт 4 частини шостої статті 63 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

У разі прийняття Регулятором рішення про відмову в отриманні дозволу на вихід з ринку шляхом ліквідації з підстави, передбаченої пунктом 2 цієї частини, страховик має право подати до Регулятора нову заяву на отримання дозволу на вихід з ринку шляхом ліквідації після усунення причин, що стали підставою для прийняття такого рішення.

{Частину шосту статті 63 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

7. Регулятор має право призначити позапланову виїзну перевірку страховика протягом п’яти робочих днів з дня отримання від страховика заяви про ліквідацію.

Попередня

108/169

Наступна

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст