Експерт наукової і науково-технічної експертизи має право:
вільно викладати особисту думку з питань експертного аналізу, наукової і науково-технічної експертизи;
брати участь у проведенні експертного аналізу і оцінці об’єктів на всіх стадіях наукової і науково-технічної експертизи;
брати участь у проведенні експертизи або відмовитися від участі в ній, якщо це не пов’язано з прямим виконанням службових обов’язків;
{Частину першу статті 21 доповнено абзацом четвертим згідно із Законом № 1069-XIV від 21.09.99 }
вимагати надання додаткових матеріалів, розрахунків і обгрунтувань, необхідних для підготовки об’єктивних висновків;
одержувати стосовно об’єкта експертизи достовірні відомості, довідкові та інформаційні матеріали, в тому числі й такі, що не підлягають розголошенню. Порядок проведення експертизи в цьому випадку, зокрема правила допуску експерта та міра відповідальності за розголошення отриманої інформації, встановлюються відповідними актами законодавства;
{Абзац шостий частини першої статті 21 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1069-XIV від 21.09.99 }
обнародувати у медіа підготовлені висновки наукової і науково-технічної експертизи, якщо це передбачено дорученням або договором на проведення експертизи.
Договором на проведення наукової і науково-технічної експертизи можуть передбачатися й інші права експерта, якщо вони не суперечать цьому Законові.
Особисті немайнові права на результати, матеріали та висновки наукової і науково-технічної експертизи належать експерту, творчою працею якого їх створено.
Права експерта виникають на підставі укладеного з ним договору, доручення на проведення експертизи або його службових обов’язків, якщо експертиза здійснюється як службове завдання.
Під час проведення державної наукової і науково-технічної експертизи експерти мають вільний доступ до державних баз даних, інших джерел науково-технічної інформації стосовно питань, пов’язаних з об’єктом експертизи.
Держава гарантує реалізацію прав експерта наукової і науково-технічної експертизи.
Порушені права експерта наукової і науково-технічної експертизи підлягають поновленню в судовому порядку, а винні в цьому порушенні особи несуть відповідальність у встановленому законодавством порядку.
Експерт наукової і науково-технічної експертизи зобов’язаний:
пред’являти на вимогу замовника або організатора наукової чи науково-технічної експертизи свідоцтва або документи, що їх замінюють, та які підтверджують його досвід та рівень кваліфікації;
{Абзац другий частини восьмої статті 21 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1069-XIV від 21.09.99 }
не допускати розголошення інформації, що міститься у матеріалах експертизи, якщо інше не передбачено договором або дорученням на проведення експертизи.
Експерт наукової і науково-технічної експертизи не має права приймати від фізичних та юридичних осіб, заінтересованих у певних висновках експертизи, коштовні подарунки, грошову винагороду тощо.
Експерт наукової і науково-технічної експертизи несе відповідальність за несвоєчасне, неякісне і протиправне проведення наукової і науково-технічної експертизи, невиконання умов договору на її проведення.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.