Стаття 1. Господарські товариства

1/85

Наступна

{Стаття 1 втратила чинність у частині, що стосується акціонерних товариств, на підставі Закону № 514-VI від 17.09.2008 }

Господарським товариством є юридична особа, статутний (складений) капітал якої поділений на частки між учасниками.

{Статтю 1 доповнено частиною першою згідно із Законом № 997-V від 27.04.2007 }

Господарськими товариствами цим Законом визнаються підприємства, установи, організації, створені на засадах угоди юридичними особами і громадянами шляхом об'єднання їх майна та підприємницької діяльності з метою одержання прибутку.

До господарських товариств належать: акціонерні товариства, товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю, повні товариства, командитні товариства.

{Частину четверту статті 1 виключено на підставі Закону № 997-V від 27.04.2007 }

Товариства можуть займатися будь-якою підприємницькою діяльністю, яка не суперечить законодавству України.

Господарські товариства можуть набувати майнових та особистих немайнових прав, вступати в зобов'язання, виступати в суді та третейському суді від свого імені.

{Частина статті 1 із змінами, внесеними згідно із Законом № 762-IV від 15.05.2003 }

Придбання господарським товариством часток (акцій), активів інших господарських товариств має здійснюватися з дотриманням вимог законодавства про захист економічної конкуренції.

{Статтю 1 доповнено частиною згідно із Законом № 82/95-ВР від 02.03.95 , із змінами, внесеними згідно із Законом № 1294-IV від 20.11.2003 }

1/85

Наступна

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст