Головна Сервіси для юристів Закони Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні Стаття 8. Оцінка інвестиційного проекту із значними інвестиціями та прийняття рішення про укладення спеціального інвестиційного договору

Стаття 8. Оцінка інвестиційного проекту із значними інвестиціями та прийняття рішення про укладення спеціального інвестиційного договору

Попередня

8/19

Наступна

1. Оцінка інвестиційного проекту із значними інвестиціями проводиться уповноваженим органом не більше ніж 60 календарних днів з дня отримання документів, передбачених частиною першою статті 7 цього Закону, та включає:

{Абзац перший частини першої статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3311-IX від 09.08.2023 }

1) перевірку відповідності заявника, інвестиційного проекту із значними інвестиціями та поданих документів установленим законодавством вимогам (перший етап);

2) аналіз інвестиційного проекту із значними інвестиціями та проекту спеціального інвестиційного договору (другий етап):

аналіз фінансових, соціальних показників та екологічних наслідків реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями;

{Абзац другий пункту 2 частини першої статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3311-IX від 09.08.2023 }

аналіз ризиків реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями;

аналіз форм та загального обсягу державної підтримки, що пропонуються до надання для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями;

аналіз проекту спеціального інвестиційного договору та підготовка в разі потреби зауважень щодо його доопрацювання.

Уповноважений орган припиняє проведення оцінки інвестиційного проекту із значними інвестиціями, якщо:

{Абзац восьмий частини першої статті 8 в редакції Закону № 3311-IX від 09.08.2023 }

за результатами першого етапу виявлено невідповідність заявника, інвестиційного проекту із значними інвестиціями та поданих документів встановленим законодавством вимогам та обмеженням, а також якщо уповноважений орган вже проводить оцінку інвестиційного проекту із значними інвестиціями, що повністю або частково збігається щодо сформованої земельної ділянки, на якій заплановано реалізацію інвестиційного проекту із значними інвестиціями;

{Абзац частини першої статті 8 в редакції Закону № 3311-IX від 09.08.2023 }

під час другого етапу виявлено невідповідність техніко-економічного обґрунтування вимогам щодо його змісту та/або проекту спеціального інвестиційного договору вимогам статті 13 цього Закону, наявність помилок у розрахунках та розбіжностей у поданих документах. У такому разі уповноважений орган надсилає заявнику відповідні зауваження та пропозиції для доопрацювання. Заявник протягом 15 календарних днів може доопрацювати відповідні документи та надіслати їх до уповноваженого органу для підготовки висновку, який готується протягом 15 календарних днів з дня отримання доопрацьованих документів від заявника. Якщо заявник не подав доопрацьовані документи у визначений строк, уповноважений орган припиняє проведення оцінки, про що повідомляє заявника.

{Абзац частини першої статті 8 в редакції Закону № 3311-IX від 09.08.2023 }

Будь-яке припинення уповноваженим органом проведення оцінки не позбавляє заявника права надіслати заявку на повторний розгляд.

{Абзац частини першої статті 8 в редакції Закону № 3311-IX від 09.08.2023 }

До проведення оцінки інвестиційного проекту із значними інвестиціями обов’язково залучаються Антимонопольний комітет України, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову та бюджетну політику, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері, в якій передбачається реалізувати інвестиційний проект із значними інвестиціями, та орган місцевого самоврядування (якщо державна підтримка надається таким органом для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями). До проведення оцінки можуть також залучатися інші державні органи відповідно до компетенції.

{Абзац дванадцятий частини першої статті 8 в редакції Закону № 3311-IX від 09.08.2023 }

З метою одержання додаткової інформації та/або документів, необхідних для проведення оцінки інвестиційного проекту із значними інвестиціями, уповноважений орган може звертатися з відповідними запитами до уповноваженої установи, державних органів, органів місцевого самоврядування, фінансових установ, юридичних та фізичних осіб. Відповідь на такий запит надається у якомога стислий строк, що не може становити більше 10 робочих днів.

Порядок та методологія проведення оцінки інвестиційного проекту із значними інвестиціями визначаються Кабінетом Міністрів України.

2. За результатами оцінки інвестиційного проекту із значними інвестиціями уповноважений орган готує один із таких висновків:

висновок про доцільність реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями та укладення спеціального інвестиційного договору;

висновок про недоцільність реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями та відмову в укладенні спеціального інвестиційного договору.

Підставами для надання висновку про недоцільність реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями та відмову в укладенні спеціального інвестиційного договору є:

подання заявником недостовірної інформації у складі заявки;

невідповідність заявника та/або інвестиційного проекту вимогам, передбаченим цим Законом;

обсяг державної підтримки, що пропонується в інвестиційному проекті, перевищує максимально допустимий обсяг державної підтримки, передбачений статтею 4 цього Закону;

виявлення під час проведення оцінки інвестиційного проекту фінансових, соціальних та/або екологічних ризиків та/або негативних наслідків, до яких може призвести його реалізація.

{Абзац восьмий частини другої статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3311-IX від 09.08.2023 }

Відповідний висновок уповноважений орган надсилає заявнику та уповноваженій установі протягом п’яти робочих днів з дня його підписання.

Попередня

8/19

Наступна

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст