Головна Блог Новини До власника нерухомості АВТОМАТИЧНО переходить право користування землею під нею - прийнято Закон

До власника нерухомості АВТОМАТИЧНО переходить право користування землею під нею - прийнято Закон

02.02.2021
Переглядів : 22130

02 лютого 2020 року Верховною Радою прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об’єкта нерухомості» (проект № 0850).

Загалом прийняття законодавчого акту, щодо регулювання відносин у сфері переходу прав на землю у разі відчуження нерухомості слід вважати позитивним. Так як до цих пір, усі спори щодо цього залишалися на вирішення правозастосовчої практики.

Згадайте новину: Експертиза землевпорядної документації ПО-НОВОМУ - обіцяють, що повернення із формальних причин не буде

Вже не один рік Верховний Суд дотримується єдиної та сталої позиції - до нового власника нерухомості з моменту переходу права власності на нерухомість переходять усі права та обов’язки попереднього землекористувача. При цьому, укладання будь-яких інших угод не вимагається.

Прийнятий закон покликаний покращити реалізацію положення чинного законодавства про єдину правову долю земельної ділянки, яка перебуває у користуванні, і розміщеного на ній нерухомого майна, у разі його відчуження.

Так, законом вносяться зміни до ст. 120 Земельного кодексу України, ст. 7 Закону України «Про оренду землі» та ст. 377 Цивільного кодексу України.

Серед основних нововведень такі:

1. У разі набуття на права власності на об’єкт нерухомого майна (жилий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду), об’єкт незавершеного будівництва, розміщений на земельній ділянці приватної власності, право власності на таку земельну ділянку одночасно переходить від попереднього власника таких об’єктів до набувача таких об’єктів, без зміни її цільового призначення.

Аналізуючи дане положення закону, то одразу слід відмітити, що до видів об’єктів нерухомого майна долучено «об’єкт незавершеного будівництва».

Згадайте новину: Прискорення Кабміном земельної реформи - чи далеко до завершення? Постанова КМУ № 1113 від 16.11.2020р.

2. У разі набуття окремої частки у праві спільної власності на об’єкт нерухомого майна, що перебував у приватній власності її попереднього власника, право власності на земельну ділянку, на якій розміщені такий об’єкт, одночасно переходить до набувача пропорційно до його частки у праві спільної власності на такий об’єкт, крім випадку, коли попередньому власнику належала частка у праві спільної власності на земельну ділянку в іншому розмірі.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст