В останні роки ввезення авто з іноземною реєстрацією є масовим явищем в Україні. Це і не дивно, адже за новий автомобіль українці вимушені платити в середньому на 50% більше, ніж жителі інших країн Європи, хоча доходи у наших громадян у декілька разів нижче.
Тому питання легального та дешевого розмитнення авто з-за кордону в Україні назріло вже давно. Адже нерозмитнених автомобілів, за даними ДФС, на території країни близько 100 тисяч, тоді як за неофіційними підрахунками активістів їх кількість може складати від 1,5 до 2 мільйонів.
Отже, потрібний новий закон. Адже зараз законодавство несправедливе до українців: автомобіль, що приганяється з-закордону, без митного оформлення може перебувати в країні не більше 10 діб, інакше після закінчення цього строку власникові “транзитного” автомобіля доведеться заплатити далеко не маленький штраф (8 500 гривен) і вивезти транспортний засіб.
Пользуйтесь консультацией: Нерастаможенные автомобили: можно ли ездить в Украине?
У разі відмови власника нерозмитненого авто такі дії будуть кваліфіковані за ст. 485 Митного кодексу, і за таке порушення з нього витребують сплату штрафу у розмірі 300% несплаченої суми митних платежів. Тому навколо ввезення в Україну авто з іноземною реєстрацією утворилася ціла мафія, яка завдяки різним корупційним схемам здирає чималі гроші з простих українців і одночасно не дає на законних підставах поповнити державний бюджет.
Сотні водіїв у кінці січня заблокували головні дороги країни, вимагаючи змінити закон про врегулювання тимчасового ввезення машин з іноземною реєстрацією. Потрібне і зниження митного збору – щоб зробити автомобілі доступнішими для українців.
Уживана іномарка краща за нову машину, зібрану в Україні
За словами народного депутата, автора законопроекту №5567, який спрощує розмитнення авто, Юрія Деревянко, корінь проблеми криється в тому, що за час незалежності в Україні так і не був створений вітчизняний автопром.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.